Yi 4K Action Camera: Nástupce akční kamery od Xiaomi se 4K rozlišením

Yi 4K Action Camera nahledovy-1

Akční kamera od Xiaomi si získala obrovskou oblibu díky nekompromisnímu poměru cena/výkon. Nyní ale přichází její nástupce Yi 4K Action Camera, kterého si krátce představíme v prvním pohledu.

Yi 4K Action Camera: Displej, větší baterie a 4K rozlišení

O Xiaomi akční kameře se toho již napsalo hodně a její kvality za dobrou cenu potvrdila i naše recenze. Přestože má kamera na trhu své neochvějné místo, společnosti Yi, za kterou stojí čínské Xiaomi, chyběl dosud model, který by konkuroval nejlepším akčním kamerám na světě, převážně tedy modelům GoPro Hero 4. Před necelými dvěma měsíci byl ale světu představen model Yi 4K Action Camera, který hodlá toto poslání splnit.

Vylepšuje, kde starší model ztrácel

Yi 4K Action Camera přichází s několika důležitými vylepšeními, které posouvají kameru do úplně jiných segmentů trhu. Nejdůležitější je nový senzor Sony IMX377, který dostal podporu nahrávání videa ve 4K rozlišení s 30 snímky za sekundu. Úctyhodné je i natáčení videa ve Full HD se 120 FPS, což umožní tvořit zpomalené záběry i v tomto vysokém rozlišení. Výhodou může být i elektronická stabilizace obrazu, která ale ze svého principu nepracuje v nejvyšším 4K rozlišení.

Změn se dočkala i konstrukce – přibývá barevný dotykový displej, kterým je možné kompletně akční kameru ovládat. Wi-Fi konektivita zůstává, díky čemuž lze stále ovládat akční kameru skrze mobilní telefon a aplikaci. Oproti prvnímu modelu to již ale není pro nastavování kamery podmínkou, vše totiž nastavíte přímo na kameře. Autoři kamery Yi 4K Action Camera slibují rovněž vyšší výdrž baterie, a to až 2 hodiny ve 4K rozlišení, což si velmi rádi vyzkoušíme. Lepší by mělo být i nahrávání zvuku, které je u první generace opravdu slabší.

Yi 4K Action Camera zatím není na českém trhu běžně dostupná, očekává se její cena okolo 8 000 Kč, což je sice o poznání více než předchozí generace, ale stále výhodné oproti konkurenci. Tedy jen v případě, že potvrdí své papírové specifikace a kvality předchozího modelu. To si ověříme již brzy v samostatné recenzi.

Yi 4K Action Camera

Yi 4K Action Camera

  • Rozlišení fotoaparátu 12 MPx
  • Rozlišení videa 3840x2160 px
  • Úložiště microSD
  • Baterie 1 400 mAh
  • Konektivita microUSB
  • Displej 2,19"

YI 4K Action Camera – první pohled

YI 4K Action Camera - první pohled

https://youtu.be/x5IIhMF-xFk

Líbí se vám Yi 4K Action Camera? Těšíte se na její recenzi?

Za zapůjčení kamery děkujeme společnosti Beryko.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)