Ruský internetový gigant Yandex má první Android telefon: Obohacen je o AI s názvem Alice

yandex phone predstaveni

Yandex je ruský internetový gigant, něco podobného jako například v Česku Seznam. O Yandexu jsme informovali hlavně ve spojení s antimonopolním sporem se společností Google. Ruská společnost spor vyhrála. Nově ale budeme slýchat i o telefonech, internetový gigant nyní představil svůj první Yandex Phone.

Yandex se opět rozšiřuje. Tentokrát na trh s telefony

Jejich první telefon se nazývá jednoduše Yandex Phone. Má Android 8.1 Oreo a plno aplikací tohoto ruského gigantu. Ať už to jsou mapy, počasí, prohlížeč, emailový klient apod. Zajímavé je to, že nejde v poslední době o jediný nový produkt. Ruská společnost se zabývala i chytrými reproduktory, investuje nemalé peníze do automaticky řízených vozidel a také třeba do Uberu.

Яндекс.Телефон

Яндекс.Телефон

Zkušenosti s chytrými reproduktory využili i v novém telefonu. Je vybaven chytrým asistentem s názvem Alice. Pokud jde o parametry, tak jsou poměrně standardní a ničím nevybočují z řady. Displej má velikost 5,65 palců, rozlišení 2160 x 1080 pixelů. O výkon se stará Snapdragon 630, který doplní 4GB RAM paměť. Telefonu nechybí 3,5mm audio konektor, USB-C a duální fotoaparát. Ten má 16 a 5 MPx. Přední selfie kamera má 5 MPx. Telefon se bude prodávat výhradně v Rusku. A to za cenu 17 990 rublů. To je v přepočtu cca 6 tisíc Kč.

Jak se vám líbí první telefon od Yandexu? Dokázali byste si představit podobné zařízení i od Seznamu?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)