Xiaomi odstraní z mobilů “otravné” reklamy, uvidíme téměř čistý systém?

Xiaomi MIUI - odstraní nebo zmírní reklamy

Xiaomi patří k oblíbeným výrobcům mobilních telefonů i další elektroniky, a to zejména pro nízké ceny. V softwarové nadstavbě MIUI si ale společnost kompenzovala nízké marže zobrazováním reklam, které se ukázaly být v poslední době trochu přes čáru. To si uvědomil i sám výrobce a rozhodl se, že postupně omezí zobrazování reklam na minimum a dá uživateli větší práva k jejich správě. Jestli Xiaomi odstraní reklamy úplně není zatím jasné, každopádně je to na dobré cestě.

Xiaomi zobrazuje reklamy v interních aplikacích

Xiaomi využívá jako základ svého softwaru Android, který upravilo podle svých potřeb. Ano, má své chyby, ale na druhou stranu i jedinečné vlastnosti, jaké u jiných výrobců nenajdete. U předinstalovaných aplikací se ale po stranách zobrazují bannery s reklamou, třeba v emailovém klientu nebo v internetovém prohlížeči Xiaomi. A pokud chcete některou z těchto aplikací používat, musíte souhlasit s podmínkami užívání.

V těch mj. dáváte souhlas právě se zobrazováním reklam, nebo de facto spamu. Ty se následně nezobrazují jenom v nich, ale napříč systémem. Pokud se jich chcete zbavit, musíte v nastavení telefonu zakázat nebo vypnout určité kanály. Chápu, že společnost musí nízké ceny něčím kompenzovat, ale poměrně agresivní zobrazování reklam není kompromisem, se kterým by byli uživatelé spokojeni.

Xiaomi odstraní nevhodné reklamy, později i zbytek

Na začátek slíbilo Xiaomi odstranit reklamy pro dospělé, a v následujících dvou měsících dále snižovat i četnost zobrazování všech ostatních. Omezí následující:

  • Nebudou se zobrazovat vulgární a nevhodné reklamy
  • Nativní internetový prohlížeč Xiaomi bude zobrazovat méně reklam do 2-3 měsíců
  • Všechny reklamy budou viditelně ukázané, a uživatel je bude mít možnost rovnou zakázat
  • Xiaomi dá uživateli větší moc nad správou reklam

Vadí vám reklama v Xiaomi telefonech?

Zdroj: androidpolice.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)