Oficiální Xiaomi web se převléká do češtiny. Co to znamená?

Xiaomi web v češtině

Oficiální webová stránka společnosti Xiaomi, která leží na adrese mi.com, se začala tuzemským návštěvníkům zobrazovat v českém jazyce. Tento pokrok pravděpodobně značí, že firma mimo jiné i v ČR plánuje lépe komunikovat se svými současnými i potenciálními zákazníky. A také možná změní zdejší distribuční kanály, které nejsou pro běžného zákazníka úplně snadno čitelné. Xiaomi web v češtině funguje zatím velmi omezeně, což je v některých situacích dost nepříjemné.

V tuto chvíli se na česky zpracované domovské stránce nachází primárně slideshow (rotující bannery) se třemi vybranými mobily – Mi 11, Redmi Note 9T a Redmi 9T. K posledním dvěma jsou k dispozici samostatné produktové stránky. Fungují také videa ve spodní části. Jinak jsou ale další tlačítka na úvodní stránce “hluchá” a vedou zpět na homepage. Drtivá většina nabídek v horním menu, které je vlevo nahoře uvedeno jako Mi Czechia, pak vede na zatím nedokončené stránky. Což končí známou chybou 404. Xiaomi web v češtině tedy slibuje zajímavý posun do budoucna, ale zatím je to spíš utrpení.

404

Když se například budete chtít podívat na produktové stránky různých zařízení, nastane při běžném procházení stránek velký problém. Do kompletního katalogu Xiaomi zařízení se z českého webu, který se po zadání mi.com automaticky načte, nedá jednoduše dostat. Je pak například nutné manuálně zadat adresu mi.com/global. Jsme velmi zvědaví, jak bude finální podoba stránek vypadat a co přesně se za jejich výstavbou ukrývá.

Co myslíte, že Xiaomi dál v ČR zamýšlí?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)