Xiaomi se v příštím roce zaměří na Evropu, tvrdí šéf společnosti

xiaomi v evrope 2020

Nedávná zpráva o průzkumu evropského trhu odhalila, že má Samsung pořád poměrně velký náskok od konkurence jako je Huawei, Apple či Xiaomi. Momentálně je Xiaomi na čtvrté pozici, poprvé je podíl telefonů Xiaomi v Evropě více než 10 procent. Podle šéfa Xiaomi Redmi Lu Weibinga to je však jen začátek. Až příští rok máme vidět opravdový skok, Xiaomi se mimo jiné chce zaměřit na prémiové telefony.

Xiaomi v Evropě posiluje. Chystají další prémiové telefony za dobrou cenu

Pokud jde o dodávky telefonů do Evropy, tak Samsung dodal v Q3 celkově 18,7 milionů telefonů. Na druhém místě je Huawei s 11,6 miliony, poté Apple, který dodal 9,8 milionů a na čtvrtém místě je právě Xiaomi s 5,5 miliony kusů.

Q3 2019 telefony canalys

Lu Weibing řekl, že poprvé společnost Xiaomi v Evropě překročila podíl 10 procent, což je meziroční nárust o 73 procent. Důvodem, proč lidé kupují Xiaomi produkty, je podle něj kombinace kvality a dobré ceny. V příštím roce se chtějí více zaměřit na Evropu a také na trhy s vyššími příjmy, kde chtějí více konkurovat prémiovým telefonům. To by mohlo znamenat například větší rozšíření řady Xiaomi Mi Mix, která v současné době patří k tomu nejlepšímu, co Xiaomi má.

Zajímavá čísla jsou na indickém trhu, kde Xiaomi vede v online nákupech, na druhém místě už je ale společnost Realme, která zaznamenala meziroční nárůst o 450 procent. V posledních měsících se postupně Realme dostává i do Evropy, takže nejen pro Xiaomi zde roste velká konkurence. Třetí místo na indickém trhu má Samsung. A to hlavně kvůli úspěšné řadě Galaxy M.

Od jaké společnosti plánujete váš další telefon?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)