Xiaomi ukázalo fotoaparát pod displejem. Neviditelná selfie kamera se brzy objeví na trhu

xiaomi ukázalo fotoaparat pod displejem xiaomi telefon

Honba za zcela bezrámečkovými telefony stále probíhá. Xiaomi ukázalo fotoaparát pod displejem. Přesněji se o představení postaral Zeng Xuezhong, šéf mobilní divize Xiaomi Group. Společnost již má k dispozici třetí generaci neviditelné selfie kamery. Ta už by se měla dostat i do masové výroby, a to konkrétně v roce 2021.

Xiaomi ukázalo fotoaparát pod displejem. V telefonech již v roce 2021

Podle tvrzení Zenga Xuezhonga už tato třetí generace selfie kamery pod displejem splňuje standard Xiaomi, takže se technologie zanedlouho dočká masové výroby. Čínská společnost měla v poslední době vylepšit kvalitu samotného displeje před selfie kamerou i zlepšit propustnost světla a výsledkem už mají být velice dobré snímky. Samozřejmě se však nedá očekávat stejná kvalita, jakou známe nyní ze selfie kamer ve výřezu a průstřelu. Horší kvalita však bude vyvážena zcela čistým designem přední strany telefonu, jak ostatně můžeme vidět z krátkého videa níže.

Xiaomi’s third-generation under-screen camera technology

Xiaomi’s third-generation under-screen camera technology

Řešení od Xiaomi má údajně dvojnásobný počet pixelů ve vodorovném i svislém směru a má stejnou hustotu pixelů jako normální displej. Vyřešeny již mají být i problémy s jasem a přesností barev. Xiaomi není jedinou společností, která na tomto řešení pracuje. Nedávno jsme mohli vidět řešení od ZTE a dá se očekávat, že v následujících měsících se přidají i další společnosti. V roce 2021 se tato technologie objeví v prvních telefonech, v dalších letech už by se měla objevovat ve většině modelů. Cílem je nahradit selfie kamery v průstřelech a výřezech.

Těšíte se na fotoaparáty pod displejem?

Zdroj: myfixguide.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)