TOPlist

Xiaomi má obří trapas. Může za něj tento tweet o rozvodu Billa Gatese

Xiaomi tweet rozvod Billa Gatese

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Britská pobočka Xiaomi si utrhla pěknou ostudu na Twitteru. A to hned dvojím způsobem. Tamní účet populární firmy se pokusil vtipně okomentovat (a také náležitě propagačně využít) oznámený konec manželství Billa a Melindy Gatesových. Tuto životní událost jednoho z nejbohatších a nejslavnějších lidí světa se pokusili „markeťáci“ zakomponovat do zmínky o rychlosti nabíjení modelu Mi 11. Tweet odkazující na rozvod Billa Gatese byl ale ze strany Xiaomi UK nejen trapně nevtipný (proto jej autoři také po krátké době smazali), ale navíc publikovaný z iPhonu.

Přidávání příspěvků na Twitter z Apple telefonů není pro Xiaomi žádné nové faux pas. To stejné se občas děje i u profilu Leie Juna, šéfa firmy. Ať už je důvod jakýkoli, dobré světlo to na představitele firmy rozhodně nevrhá. Každopádně jde v tuto chvíli až o zástupný problém, který zastiňuje samotný obsah tweetu. Ten zní (volně přeloženo): „Rozchod s tvým partnerem miliardářem nemusí být ten nejlepší nápad, ale naše Mi 11 se nabije díky výkonu 55W jen za 45 minut, takže jsi kdykoli připravený/á odejít.“ K tomu je přiložen obrázek zmíněného mobilu, který má na displeji textovou zprávu „Musíme si promluvit“ v konverzaci s Melindou.

Xiaomi UK tweet rozvod Billa Gatese screen

Podobný obsah, který se snaží přihřát polívčičku na společenských či politických kauzách, vídáme i v Česku. A to hodně povedený i vyloženě nešťastný až trapný. Do druhé kategorie asi můžeme s klidem zařadit i tento pokus britského Xiaomi „vytěžit“ přes tweet rozvod Billa Gatese.

Co míníte o tomto typu reakčního / propagačního obsahu?

Zdroj: 91mobiles (úvodní foto Sebastian Derungs)

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)