Nový Xiaomi TV Stick 4K přichází s Android TV 11. Půjdete do něj?

xiaomi tv stick 4k

Xiaomi Mi TV Stick je bezesporu jedním z nejpopulárnějších Android TV zařízení. Důvodů k tomu je několik, ale ten hlavní je skvělý poměr mezi cenou a výkonem a nyní čínská firma představila nástupce. Nese název Xiaomi TV Stick 4K a může se pochlubit systém Android TV 11.

Xiaomi TV Stick 4K představen

Jak jste si možná všimli, Xiaomi upouští od svého označení Mi. Zařízení si však zachovalo velmi podobný design, možná vás zklame přítomnost microUSB, ale vzhledem k tomu, že se jedná o zařízení, které většinou máte neustále připojené to zas tolik nevadí. Samozřejmostí je HDMI port. A co že je tedy letos nového? Kromě Androidu TV 11 se může Xiaomi TV Stick 4K pochlubit certifikacemi pro Netflix i Amazon Prime Video a oba standardy Dolby (Atmos, Vision).

xiaomi tv stick 4k

V útrobách tiká vylepšený čipset Amlogic S905Y4 v kombinaci s 2 GB RAM a 8GB úložištěm, které však stačí pro vaše veškeré aplikace. Dálkový ovladač má nová tlačítka pro aplikace včetně zástupce pro Amazon Prime Video. V tuto chvíli není jasné, kdy, kde a za kolik se bude zařízení prodávat. Dá se však očekávat, že si zachová cenu okolo 50 dolarů, což je asi 1 100 korun bez daně. Pokud se chcete o zařízení dozvědět více informací, mrkněte na naší recenzi.

Jakou Android TV používáte vy?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)