Xiaomi ukázalo první televizi s HyperOS! Je obrovská a má super parametry

xiaomi tv s pro 85 televize
  • Xiaomi včera představilo první televizor s HyperOS
  • Chlubí se obřím displejem s maximálním jasem až 2 400 nitů
  • V Číně vychází na asi 32 000 korun bez daně

Včerejší tisková konference Xiaomi se točila především okolo telefonů z řady Xiaomi 14, došlo ale také například na uvedení hodinek Xiaomi Watch S3, několika smarthome produktů a v neposlední řadě se objevil také vůbec první televizor s operačním systémem HyperOS – Xiaomi TV S Pro Mini LED 85. Ten nabízí nadprůměrné specifikace za skvělou cenu. S největší pravděpodobností se ale z domovské země nepodívá.

Televizory z řady TV S Pro uvedla čínská společnost na začátku tohoto měsíce ve velikostech 65 a 75 palců. Nyní tedy přichází i verze s 85palcovou obrazovkou. Pyšní se 4K rozlišením s Mini LED podsvícením a špičkovým jasem až 2 400 nitů, což je vynikající hodnota. Samozřejmostí je podpora Dolby Atmos, HDR10+, ale také IMAX Enhanced, televizor je navíc díky 144Hz obnovovací frekvenci s podporou VRR a přítomností HDMI 2.1 vhodný i pro hráče.

xiaomi tv s pro 85

V herním módu prý dosáhne televizor navíc až na 240 Hz, nechybí podpora AMD Freesync Premium Pro. Když už jsme u konektivity, má Xiaomi TV S Pro Mini LED 85 také dvojici USB, Ethernet, Wi-Fi 6 a samozřejmě Bluetooth.

xiaomi televize miniled hyperos

Pod kapotou tiká blíže nespecifikovaný čipset se čtyřmi jádry Cortex-A73 v kombinaci se 4 GB RAM a 64GB úložištěm, systémem je již zmíněný HyperOS, přičemž čínská firma neprozradila, zda se systému dočkají i starší televizory. Zvukovou stránku obstarává dvojice 15W reproduktorů s podporou Dolby Atmos. A cena? V Číně vychází televizor na 9 999 CNY, tedy asi 32 000 korun bez daně.

Zaujala vás nová televize od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com, notebookcheck.net

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)