TOPlist

V LIDLu teď koupíte Xiaomi televizor s QLED. Má Android a tenké rámečky

xiaomi lidl tv
  • Lidl prodává solidní QLED televizi od Xiaomi
  • Nabízí 55″ displej, Android TV a moderní design
  • K dispozici je za 12 990 korun

Minulý týden jsme vás informovali o tom, že LIDL prodává zajímavou Xiaomi televizi za relativně dobrou cenu. Kromě něj se na e-shopu nabízí ještě jeden model – Xiaomi TV Q1E 55″, který jsem měl možnost loni recenzovat. Jde o velmi solidní televizor s QLED panelem, v tuto chvíli je k dostání za 12 990 korun, startoval přitom na 17 990 korunách.

Tento 55palcový televizor (úhlopříčka 138 cm) disponuje rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), což je v podobné ceně naprostý standard. Potěší Quantum Dot s QLED technologií, která přináší široké barevné spektrum s více než 1,07 miliardami barev a pokrývá 97 % barevného spektra DCI-P3. Výsledkem je věrné podání barev, což jsem ostatně u recenze také zmínil. Nechybí podpora Dolby Vision a HDR 10+, zatímco technologie MEMC zajišťuje plynulý obraz a je ideální pro sledování dynamických scén. Zároveň je ale potřeba dodat, že se jedná o 60Hz panel, což může majitele konzolí aktuální generace možná trochu odradit.

Co se týče designu, televizor se může pochlubit takřka tenkým kovovým rámem. Čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A55 společně s 2 GB RAM a 32GB úložným prostorem zajistí v rámci možností plynulý chod, operačním systémem je Android TV 10, takže získáte přístup k obrovskému množství obsahu. Modernější Google TV by byl ještě lepší, ale ani u staršího systému vám nic zásadního chybět nebude.

Cena: 12 990 Kč

Stačila by vám podobná TV?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)