TOPlist

Naprosto obří televize Xiaomi míří do Evropy! Má 120Hz panel, Dolby Atmos a Google TV

Xiaomi TV Max 100
  • Xiaomi nedávno přineslo na český trh šestici nových televizorů
  • Teď své portfolio rozšiřuje o další telku, která má 100″ úhlopříčku
  • Láká na 120Hz frekvenci, reproduktory s Dolby Atmos a Google TV

Xiaomi nedávno do Česka vyslalo šest nových televizorů, které nabízí rozlišení 4K a začínají již na ceně 7 399 Kč. Nyní se výrobce chystá globálně uvést naprosto obří telku s označením Xiaomi TV Max 100, jež z vašeho obývacího pokoje hravě udělá kino (pokud se vám tam tedy vleze). Nabízí reproduktory s Dolby Atmos a přístup k nekonečné zábavě prostřednictvím Google TV.

Xiaomi TV Max 100, jak už napovídá její samotný název, láká především na obrazovku s gigantickou úhlopříčkou měřící 100 palců, tedy lehce přes 2,5 metru. Pracuje přitom s rozlišením 4K Ultra HD (3840×2160 pixelů), 120Hz obnovovací frekvencí a 178° pozorovacím úhlem. Jelikož se jedná o hračku pro náročnější uživatele, samozřejmě nechybí podpora technologií HDR10+ či Dolby Vision.

Xiaomi TV Max 100

Televize je vhodná jak pro běžnou konzumaci obsahu, tak i pro hraní videoher. Kromě 120Hz frekvence zajišťuje plynulost obrazu také vychytávka zvaná MEMC. Pro připojení herního hardwaru pak nechybí ani moderní port HDMI 2.1. O celkový audiovizuální zážitek se dále starají čtyři reproduktory s Dolby Atmos a DTS:X.

Xiaomi TV Max 100

Přístup k tisícům aplikací umožňuje systém Google TV. Xiaomi TV Max 100 je přitom vybavená čipsetem se čtyřmi jádry Cortex-A73, který je doplňován 3GB operační pamětí a 32GB interním úložištěm.

Xiaomi TV Max 100

Zda se televize podívá také do České republiky, nevíme. Oficiální cenu výrobce nezveřejnil, autorizovaný obchod v Rusku ji nicméně nabízí za necelých 250 tisíc rublů, tedy v přepočtu nějakých 63 600 Kč.

Vadilo by vám investovat do televize tohoto typu?

Zdroj: Xiaomi, vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)