Xiaomi TV Master je obří 86palcová QLED telka s Mini LED a 144Hz obnovovací frekvencí

xiaomi tv master series
  • Xiaomi TV Master je nová obří televize s QLED panelem
  • Navíc se může pochlubit Mini LED technologií
  • Nechybí ani 144Hz obnovovací frekvence

Společnost Xiaomi včera mimo hromady jiných novinek uvedla také obrovskou 86palcovou televizi z řady Xiaomi TV Master Series. Ta se mimo své rozměry chlubí také kvalitní panelem a vysokou obnovovací frekvencí.

Xiaomi TV Master disponuje 4K QLED panelem s Mini LED technologií a až 1080 zónami podsvícení. Ohromí také maximálním jasem až 2 000 nitů (bavíme-li se o přehrávání HDR obsahu) a minimálním jasem 0,0001 nitů, takže může teoreticky konkurovat i OLED zobrazovadlům. Hráče osloví 144Hz obnovovací frekvence a podpora pro AMD FreeSync Premium, takže může být vhodná i jako obří monitor. Zahanbit se nenechá ani 3.1 reproduktory s maximálním výkonem až 70 W, systémem je pak Google TV.

Cenu výrobce stanovil na 14 999 CNY, což je v přepočtu asi 46 500 korun bez daně. To není na takto vybavenou televizi vůbec špatná cena, avšak ta platí v tuto chvíli pouze pro Čínu. Zatím totiž není jasné, zda se někdy objeví i v Evropě. Zde by patrně nejvíce konkurovala modelu TCL C84, který byl shodou okolností také dnes představen.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Koupili byste si dražší telku od Xiaomi?

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)