Xiaomi TV Box S 2. generace míří do Evropy. Zaujme systémem Google TV a nízkou cenou

xiaomi tv box 2 generace
  • Xiaomi TV Box S druhé generace byl představen v Evropě
  • Má systém Google TV
  • K dispozici je za cenu 1 500 korun na Aliexpressu

Na evropský trh přichází nový streamovací box od společnosti Xiaomi, konkrétně TV Box S (2. generace). Novinka se pyšní podporou standardů Dolby Vision a HDR10+, Dolby Atmos a DTS-HD, těšit se můžeme také na systém Google TV.

Právě přítomnost Google TV je jednou z největších novinek. Předchozí generace měla totiž starší Android TV. Krabička je se svými rozměry 95 x 95 x 17 mm poměrně malá, samozřejmě je vyrobena z plastu a na horní straně se nachází logo Xiaomi. Z portové výbavy zmíníme HDMI 2.1, USB-A 2.0 a audio jack, nechybí samozřejmě ani Bluetooth, konkrétně ve verzi 5.2 a Wi-Fi. Na dálkovém ovladači se nachází tlačítka pro YouTube, Netflix a Amazon Prime, díky zabudovanému mikrofonu můžete využívat i Google Asistenta.

Xiaomi TV Box S (2. generace) disponuje čtyřjádrovým procesorem Cortex-A55 v kombinaci s 2 GB RAM. K dispozici je 8GB úložiště, které využijete především pro aplikace. A cena? Ta byla nastavena v Evropě na 135 eur (asi 3 200 korun), avšak nyní je k dispozici na Aliexpressu za zvýhodněnou cenu 67 eur, což je asi 1 500 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaké zařízení využíváte pro streamování obsahu?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)