Xiaomi telefony zdraží, oznámil šéf společnosti. Z jakého důvodu?

xiaomi zdrazi telefony

Ne moc dobrou zprávu dnes přinesl šéf společnosti Xiaomi Lei Jun fanouškům značky. Týká se totiž toho, že oblíbené telefony zdraží a v budoucnu již neuvidíme u těchto zařízení tak výhodnou cenovku. Jaký pro to má společnost důvod?

Xiaomi telefony už nebudou tak levné, prozradil šéf společnosti

Už když Xiaomi v minulém roce poprvé vstoupilo na burzu, spekulovalo se o tom, že společnost bude muset zvýšit ceny svých produktů, aby byla více ziskovější a investoři by byli spokojení. Nejprve to Xiaomi rázně odmítalo, ale nějaký kus pravdy na tom asi bude. Šéf společnosti totiž dnes oznámil zdražování budoucích Xiaomi telefonů, i když k tomu uvedl jiné důvody.

Důvodem pro zdražení je to, že se chce Xiaomi zbavit nálepky výrobce levných telefonů. “Chceme se zbavit nálepky toho, že jsme výrobci telefonů s cenou menší než 2000 CNY (6 500 Kč). Chceme více investovat a vyrábět lepší produkty,” řekl Lei Jun.

xiaomi-mi-mix-3-design-telefonu-cenaXiaomi Mi Mix 3 je momentálně nejdražším telefonem společnosti

Informace ze zahraničí hovoří o tom, že tento rok už pravděpodobně naposledy uvidíme levnější telefony Xiaomi a v budoucnu již nejlevnější zdraží minimálně na 3 000 CNY, tedy stejně jako nyní Xiaomi Mi 9, které v Česku vychází včetně DPH na 13 tisíc Kč.

Náznaky o zdražení už jsme mohli vidět v uplynulých měsících. Na mysli máme hlavně oddělení řady Xiaomi Redmi, což je nyní samostatná společnost Redmi, která se bude i nadále zaměřovat hlavně na levnější telefony, zároveň ale také chystají i prémiové modely. Přímo Xiaomi už se ale bude zaměřovat pravděpodobně jen na prémiové modely jako je Xiaomi Mi, Xiaomi Note a Xiaomi Mi Mix.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Je to podle vás správný krok? Těšíte se na lepší, ale zároveň dražší Xiaomi telefony?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)