Jaké telefony můžeme letos očekávat od Xiaomi? Unikl obsáhlý seznam

xiaomi telefony 2022

Společnost Xiaomi ukončila rok 2021 svou vlajkovou řadou Xiaomi 12, která se může pochlubit tím nejlepším, co můžeme od Android telefonů čekat. Špičkový čipset Snapdragon 8 Gen1 v kombinaci s LTPO 2.0 displeji a skvělými fotoaparáty nám ukazují, kam se čínská firma za dlouhé roky posunula. A není pochyb o tom, že má ještě několik es v rukávu.

Digital Chat Station přináší hromadu informací o neoznámených Xiaomi mobilech

Leaker Digital Chat Station se na sociální síti Weibo podělil hned o několik různých kódových názvů telefonů, o kterých jsme doposud neslyšeli. První čtyři, munch, rubens, matisse a fog jsou dle něj telefony z řady Redmi K50, která má přijít ve čtyřech variantách. To by přesně sedělo. Čínská firma nám před několika dny odhalila, že u dvou z těchto mobilů použije čipsety Snapdragon 8 Gen1 a MediaTek Dimensity 9000. Dle leakera mají ve zbylých dvou tikat čipy Snapdragon 870, respektive MediaTek Dimensity 8000.

Snapdragon Dimensity Redmi Xiaomi telefony

Další telefony, které se kódově označují jako thor a loki mají přijít se špičkovými fotoaparáty a v obou se má o výkon starat Snapdragon 8 Gen1. Posledních 6 telefonů na seznamu (light, thunder, zizhan, zijin, taoyao a opal) mají být modely Xiaomi MIX Fold 2, Xiaomi MIX Flip a Redmi Note 12. Telefony z poslední jmenované řady by pak mohly disponovat ještě neoznámeným čipsetem Snapdragon 7 Gen1 (pravděpodobně nástupce čipu Snapdragon 778G). Rozhodně se tedy letos máme na co těšit.

Na který Xiaomi telefon jste letos nejvíce zvědaví?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)