TOPlist

Chystá Xiaomi telefon se solárním panelem? Máme první informace

xiaomi solarni panel telefon

Xiaomi v poslední době nechalo zaregistrovat velké množství různých patentů, kam se řadí i telefon, k jehož nabití by měl sloužit solární panel. O tom, zda se telefon nebo jeho příbuzní někdy dostanou do prodeje toho zatím příliš nevíme. Patent si však vypůjčil web LetsGoDigital.nl a graficky vyobrazil, jak by mobil mohl vypadat.

Technické řešení v patentu prozrazeno není, avšak je vidět, že zadní strana telefonu není panely pokrytá kompletně. Ve finální verzi by Xiaomi pravděpodobně nabíjecí plochu zvětšilo, aby byla co nejvíce využita. Otázkou je, zda dává takové zařízení smysl. Dnešní telefony v pohodě vydrží jeden den a pokud máte nějaký s velkou kapacitou baterie, klidně vydrží i dva dny. Pokud víte, že budete nějaký čas bez energie, vezmete si s sebou powerbanku, která se dnes dá sehnat za pár korun a nabije vám třeba i notebook. Řešení mám malou kapacitu baterie, jdu hledat sluneční paprsky mi nepřijde příliš šťastná a také se nabízí otázka – jak rychlé to bude?

Navíc telefon budeme neustále pokládat displejem dolů což znamená, že nějaký Always On displej zcela postrádá smysl – leda by byl na zadní straně. Otázkou je, zda by to skutečně někdo využil. A pokud ano, zřejmě by to nebylo tady v Česku. Každopádně uvidíme, třeba Xiaomi svůj patent vypiluje k dokonalosti a překvapí nás revolucí v podobě nabíjení telefonů.

Využili byste solární panel na svém telefonu?

Zdroj: letsgodigital.nl

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)