Xiaomi představilo malé Suzuki Jimny. Můžete jej ovládat pomocí telefonu

xiaomi automobil

Přibližně před dvěma týdny se roztrhl pytel se spekulacemi, že Xiaomi chystá své vlastní auto. To se však ukázalo být jako kachna. Alespoň v té podobě, ve které jsme mohli zprávy slyšet. Xiaomi totiž auto skutečně představilo – malé Suzuki Jimny. Tento RC model je nyní k dispozici za 54,99 dolarů, tedy asi 1 300 korun bez daně.

Xiaomi představilo malé Suzuki Jimny

Podvozek malého RC Suzuki Jimny je tvořen z odolného materiálu, který vydrží i nějaký ten náraz. Auto má své vlastní tlumiče a pružiny, což mu umožňuje tlumit nerovnosti a vypořádat se i s nepříjemnějším povrchem. Výkon je směřován na všechna kola, která jsou vybavena terénními pneumatikami. Celý model lze navíc ovládat pomocí telefonu. O výdrž se stará 500 mAh baterie, která umožní až 30 minut neustálého ježdění. Nabíjí se pak skrz USB konektor.

xiaomi suzuki jimmy rc

Auto je zmenšené 1:16 a je k dispozici v populární zelené barevné variantě. Na zadním rezervě je velké logo Xiaomi, na přední pak logo Suzuki. V balení nečekejte žádné fyzické dálkové ovládání, vše je řešeno pomocí mobilní aplikace.

Jak se vám líbí Suzuki Jimny od Xiaomi?

Zdroj: xiaomitoday.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)