Xiaomi chystá tři nové vlajkové telefony. Máme dvě podstatné informace

redmi k50

Není tomu tak dávno, co nám Xiaomi představilo řadu vlajkových modelů Xiaomi 12, v Číně se navíc představily také telefony Redmi K50. Nyní nám jeden z populárních leakerů, Digital Chat Station sdělil další poměrně zajímavé informace týkající se právě vlajkových mobilů od čínského výrobce.

Xiaomi nasadí Snapdragon 8 Gen1 i 2K displeje

Už nějakou dobu víme, že se Qualcomm v dohledné době chystá k představení čipsetu Snapdragon 8 Gen1 Plus, přičemž právě tento čipset by měl tikat ve všech třech mobilech, které leaker údajně viděl. Tento čip bude postaven na 4nm procesu a vyrábět jej má společnost TSMC. Podle dostupných informací nemá být čipset úspornější, ale nabídne vyšší grafický výkon.

digital chat station weibo xiaomi

Všechny mobily mají rovněž dostat displej s 2K rozlišením, což bychom i díky telefonům jako Xiaomi 12 Pro nebo Redmi K50 (Pro) viděli jako poměrně pravděpodobnou informaci. Bohužel se však ve svém příspěvku nezmiňuje o konkrétních telefonech. Můžeme si být ale téměř jistí tím, že jedním z nich bude očekávaný model Xiaomi 12 Ultra.

Na který Xiaomi mobil se letos těšíte?

Zdroj: xiaomitoday.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)