Xiaomi Smartmi Standing Fan 3: dostupný chytrý ventilátor, který si v létě zamilujete (minirecenze)
- Recenze
- Jakub Kárník
- 25.5.2023
- 3
- Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je chytrý ventilátor s hromadou funkcí
- Měli jsme možnost ho přibližně měsíc testovat
- Má cenu jej kupovat za vyšší cenu oproti běžným ventilátorům?
Léto je za rohem a tak bude spousta z vás řešit, jak zajistit příjemnou teplotu pro vaší domácnost. Nabízí se mobilní klimatizace, která je dnes poměrně dostupným produktem, avšak není vhodná pro každého. Je poměrně rozměrná a navíc někam musí odvádět teplý vzduch, takže vám musí vést z okna, dveří nebo balkónu nevzhledná roura. Sám jsem toto dilema řešil, jelikož pracuji z domova v malé pracovně, kde se teplu líbí. V zimě je to super, v létě moc ne. Proto jsem neodmítl testování chytrého ventilátoru Xiaomi Smartmi Standing Fan 3.
Obsah recenze Xiaomi Smartmi Standing Fan 3
- Kvalita zpracování a výdrž baterie
- Chytré funkce a aplikace
- Co je Negativní ionový mód?
- Cena a dostupnost
- Závěrečné zhodnocení
Kvalita zpracování a výdrž baterie
Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je chytrý stojanový ventilátor, který mě hned zezačátku oslovil nejen chytrými funkcemi, ale také svým minimalistickým zpracováním. Troufnu si říct, že je vhodný do jakéhokoliv interiéru. Konstrukci dominuje plast kombinovaný s hliníkem a hned na první pohled máte pocit, že jste své peníze utratili správně.
Konstrukce je robustní, stojan nevrže a vše drží pevně. Ventilátor je také vybaven LED displejem, který zobrazuje informace o aktuálním nastavení a stavu ventilátoru. V balení se kromě ventilátoru a příručky nachází také dálkový ovladač, takže se nutně nemusí ovládat jen mobilem.
S výškou 97 cm a vahou pouhých 7,5 kg jej můžete navíc přenášet po celé domácnosti. Takže pokud pracujete, můžete ho mít v pracovně a večer si ho snadno umístit třeba do ložnice. O jeho výdrž se stará 2800mAh akumulátor, který dle firmy vydrží až 20 hodin na nejpomalejší režim a 3 hodiny na ten nejnáročnější.
Nejčastěji jsem používal režim Natural na první či druhý stupeň a ventilátor spolehlivě vydržel celý pracovní den, což je za mě zcela dostatečná hodnota. Plné nabití pak zabere asi 4 hodiny. Pokud se s výdrží nechcete vůbec zaobírat, můžete jej mít samozřejmě zapojený do elektřiny neustále.
Chytré funkce a aplikace
Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je vybaven řadou chytrých funkcí, které umožňují přizpůsobit větrání podle vašich individuálních potřeb, ať už se bavíme o režimech nebo třeba časovači. S domácností ho propojíte skrz 2,4GHz Wi-Fi. Kromě toho je ventilátor vybaven senzory pro měření teploty a vlhkosti vzduchu, na základě kterých můžete měnit nastavení ventilátoru pro dosažení co možná nejlepších hodnot. V aplikaci Mi Home Vybrat si můžete mezi dvěma režimy – Standard a Natural.
První zmíněný připomíná klasické „umělé“ proudění z jakéhokoliv jiného ventilátoru, režim Natural se pak snaží napodobit přírodní vánek, který střídá intenzitu foukání a celé je to mnohem příjemnější. Po celou dobu testování jsem ho měl právě v tomto režimu.
Zvolit si můžete také rozsah otáčení ventilátoru, konkrétně mezi 30, 60, 90 a 120 stupni a celkovou úroveň foukání mezi čtyřmi stupni. Osobně musím říct, že mi stačil ten první, ale je možné, že až přijdou horka, přijdou silnější úrovně vhod. V aplikaci lze zvolit také intenzitu podsvícení displeje či dětský zámek, který v případě aktivace umožňuje ovládání výhradně skrz aplikaci. Samozřejmostí je rovněž podpora Asistenta Google.
Co je Negativní ionizace?
V aplikaci si můžete zapnout režim „Negative ion“, po jehož zapnutí začne ventilátor produkovat záporné ionty, což se pozitivně projevuje kupříkladu v prašnosti. Malé částice jako je prach a mikroorganismy ztěžknou a spadnou na zem. Ventilátor by měl v tomto módu také eliminovat různé pachy.
Xiaomi Smartmi Standing Fan 3: Cena a dostupnost
Xiaomi Smartmi Standing Fan 3 je k dostání v Česku od přibližně tří tisíc korun, v akci jej seženete ještě o pár stovek levněji.
Závěrečné zhodnocení
Smartmi Standing Fan 3 je produktem, který je v teplých dnech k nezaplacení. Vzhledem vás nijak neurazí, naopak se ve většině domácností hezky schová a robustní konstrukce v kombinaci s hromadou chytrých funkcí z něj dělají super produkt takřka pro každého. Mimo klasické funkce využijete také vestavěný teploměr a měřič vlhkosti vzduchu. Tyto senzory můžete pak využít také pro automatizaci chytré domácnosti. Možná bychom ocenili podporu více standardů (například Apple HomeKit), ale aplikace je přehledná a pokud vám vyloženě nevadí absence češtiny, ovládnete ji během několika minut.
Klady
+ kvalitní konstrukce
+ vestavěné senzory pro měření teploty a vlhkosti vzduchu
+ negativní iontový mód
+ přehledná aplikace
+ slušná výdrž na jedno nabití
+ režim Natural je extra příjemný
Zápory
– mohl by podporovat více standardů
– vyšší cena
Hodnocení redakce: 90 / 100 %
Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.
Využili byste chytrý větrák?
Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi
Komentáře (3)
Přidat komentář