Xiaomi odhalilo novou řadu televizorů Smart TV X Pro. Mají skvělý obraz, tenké rámečky a stojí málo

xiaomi tv x pro series televizory
  • Xiaomi Smart TV X Pro je nová řada televizorů
  • Chlubí se nízkou cenou a kvalitním obrazem
  • V tuto chvíli je k dostání pouze v Indii

Společnost Xiaomi právě představila nové televizory řada Smart TV X Pro, které budou k dostání ve třech verzích. Oproti předchůdci přináší vylepšený i obraz i zvuk, extrémně tenké rámečky a v neposlední řadě také nízkou cenu. Ta ale v tuto chvíli platí bohužel jen pro Indii.

Televizor nabízí poměr obrazovky k tělu 96,6 %, takže rámečky jsou sotva viditelné. Všechny tři modely mají samozřejmě 4K panel a používají technologii Vivid Picture Engine 2, samozřejmostí je pak senzor okolního světla, který upravuje jas obrazovky. Displej pokrývá 94 % barevného gamutu DCI-P3 a má vyhlazování pohybu MEMC, díky které je obraz plynulejší a čistější, což se může hodit třeba při sledování sportovních utkání. Navíc podporuje formáty Dolby Vision IQ a HDR10+.

xiaomi smart tv x pro series

Nejmenší varianta má 30W reproduktory, 50 a 55palcové modely pak dokonce 40W soustavu. Všechny verze každopádně podporují DTS:X a Dolby Atmos. O uživatelský zážitek se stará nadstavba Patchwall, která je postavena okolo Google TV. Za zmínku stojí také přítomnost HDMI 2.1 portu a USB-A 2.0. Základní 43palcový model vychází v přepočtu na 8 500 korun bez daně, větší 50palcový na 11 000 korun bez daně a 55palcový pak na 12 500 korun bez daně.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nové Xiaomi televizory?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)