Do Česka míří nová centrální jednotka Xiaomi Smart Home Hub 2 s vyšším výkonem

xiaomi centrální jednotka
  • Centrální jednotka Xiaomi Smart Home Hub 2 míří do Česka
  • Nabízí podporu Bluetooth Mesh i Zigbee 3.0
  • V Česku za ní zaplatíme 775 korun

Xiaomi představilo na několika evropských trzích nový Smart Home Hub 2, který nabízí oproti původní generaci několik vylepšení. V posledních několika dnech ho zalistovalo hned několik českých e-shopů, tak se pojďme podívat na to, co umí.

Novinka podporuje protokoly Bluetooth, Bluetooth Mesh, Zigbee 3.0 i dvoupásmovou Wi-Fi (2,4 a 5 GHz). Díky novým standardům můžete přímo do brány napojit několik chytrých doplňků, jako jsou různé vypínače, dveřní senzory či teploměry. Nový Smart Home Hub 2 od Xiaomi má být také o něco výkonnější. Pod kapotou tiká dvoujádrový čipset s taktem 1 GHz a 128 MB RAM, novinkou je také Ethernet port RJ45 s rychlostí až 100 Mb/s, takže se obejdete i bez Wi-Fi signálu. Napájí se pak klasicky přes USB-C. Připojení k domácnosti je velice jednoduché a rychlé. Na vše vám poslouží aplikace Xiaomi Home.

Brána byla v Číně představena téměř před rokem a nyní tedy konečně míří i na náš trh. V Česku se dá dle serveru Heureka pořídit od 775 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou centrální jednotku používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)