Xiaomi ukázalo vlastní Smart Glasses. Umí parádní kousky

chytré brýle Xiaomi Smart Glasses

Čínská společnost Xiaomi dnes představila své vlastní chytré brýle, jednoduše pojmenované Smart Glasses. Splňují v podstatě veškerá rozumná očekávání, která lze u takového zařízení v současnosti mít. Výrobce slibuje, že rozhodně nejde jen o dodatečný displej pro telefon, ale v mnoha ohledech o samostatně funkční zařízení. Systém je postavený na Androidu.

Brýle s hmotností 51 gramů sází při zobrazování na MicroLED panel přímo na pravém “sklíčku”, přičemž se jedná o monochromatický displej s velmi vysokým jasem dvou milionů nitů. Lidské oko může vidět obsah na displeji a současně i běžné okolí i díky tomu, že Xiaomi Smart Glasses pracují s odrážením světla pod úhlem 180 stupňů.

Xiaomi Smart Glasses | Showcase | A display in front of your eyes

Xiaomi Smart Glasses | Showcase | A display in front of your eyes

Novinka je složená z celkem 497 komponentů včetně senzorů a komunikačních prvků, takže je u spousty věcí nezávislá na mobilu. Kromě zobrazování notifikací zvládne samostatně nabídnout například navigaci, pořizování fotek, teleprompter a zejména okamžitý překlad textu z obrázku před očima. O snímání se stará 5mpx kamera. Mezi další základní prvky patří třeba ARM procesor, baterie, touchpad, WiFi a Bluetooth moduly.

Díky přítomnosti reproduktoru i mikrofonu půjde z brýlí bez problémů volat a zvukový vstup jde dokonce použít pro okamžitý překlad řeči. O řízení notifikací a dalších vizuálních prvků, které by mohly v určitých situacích ve velkém množství rušit nebo být přímo nebezpečné, se má starat XiaoAi AI Assistant. Samozřejmě se počítá s notifikacemi například i od prvků chytré domácnosti. V případě navigování zvládne novinka ukazovat mini mapu s ulicemi a současně velké směrové šipky. Cenu a ani dostupnost zatím neznáme, ale pokoušíme se je zjistit.

Kolik tipujete, že budou Xiaomi Smart Glasses stát?

Zdroj: Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)