Chytrý zámek Smart Door Lock M20 od Xiaomi má kamerku a vlastní displej

xiaomi smart door lock m20

Společnost Xiaomi se dnes pochlubila s několika novinkami v čele s novým chytrým zámkem Xiaomi Smart Door Lock M20, který se chlubí vlastním displejem a v neposlední řadě také kamerkou.

Xiaomi Smart Door Lock M20 vstoupí na čínský trh již 20. února a dá se předpokládat, že se časem objeví i na čínských e-shopech typu Aliexpress, takže jej budeme moci objednat i k nám do Česka, stejně jako tomu bylo u předchozích generací. Novinka se chlubí snadnou instalací a samozřejmě několika způsoby odemykání, ať už přes otisk prstu, heslo, číselný kód, NFC, Bluetooth nebo Apple HomeKit. Hesla a otisky prstů jsou navíc ukládána lokálně a jsou šifrovaná, což vaše bydliště ochrání před potenciálními útoky hackerů.

xiaomi mijia smart door lock m20

Mimo to vás zámek dokáže upozornit skrz notifikaci v momentech, kdy nejsou dveře dovřené, nebo bude vícekrát zadán špatný kód. Skrz kamerku můžete samozřejmě také nahlédnout kdo je za dveřmi a díky obousměrné hlasové komunikaci lze říct třeba pošťákovi, ať nechá balíček za dveřmi. Díky osmi AA bateriím vydrží Xiaomi Smart Door Lock M20 na jedno nabití až 10 měsíců. V případě, že se vám vybije můžete využít USB-C port, abyste se mohli dostat domů. V Číně byla cena nastavena na 2000 juanů, což je asi 6400 korun bez daně.

Tip: Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte nějaké zkušenosti s chytrými zámky?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)