Xiaomi Smart Door Lock 2: Chytrý zámek s nízkou hlučností odemknete prstem i mobilem

xiaomi chytrý zámek
  • Xiaomi Smart Door Lock 2 je chytrý zámek s nižší hlučností a přijatelnou cenou
  • Můžete ho odemykat prstem, mobilem, NFC kartou i fyzickým klíčem 
  • Data ukládá lokálně do bezpečnostního čipu MIJIA

Xiaomi představilo na konci října chytrý zámek E20 s Wi-Fi a nyní přichází s dalším produktem této kategorie, který přináší další funkce, je méně hlučný a má docela přijatelnou cenu. V tuto chvíli se sice prodává jen v Číně, ale existuje šance, že ho k nám budeme moci dostat třeba přes Aliexpress.

Nový Xiaomi Smart Door Lock 2 je vybaven plně automatickým tělem, zámek je prý schopen redukovat hluk o 12 dB při zavírání a o 13 dB při otevírání dveří, což je značné zlepšení ve srovnání s předchozími modely. Díky režimu Nerušit je možné dokonce vypnout zvukové upozornění a snížit hlasitost alarmu, což se hodí každému pánovi, který přijde nad ránem z hospody a nechce vzbudit půlku baráku. Srdcem zámku je jádro úrovně C, které je zabudováno přímo v konstrukci. Tělo je rovněž vybaveno několika senzory, které neustále monitorují jeho stav a zajišťují co možná nejlepší fungování.

Xiaomi-Smart-Door-Lock-2

Xiaomi Smart Door Lock 2 nabízí široké spektrum metod odemykání jako je rozpoznávání otisků prstů, dlouhodobá a jednorázová hesla, Bluetooth, odemknutí přes mobil, chytrými hodinkami, případně NFC kartou či klasickým klíčem.

Xiaomi-Smart-Door-Lock

Zámek využívá pro rozpoznávání otisků prstů AI algoritmus a strojové učení, takže čím více zámek používáte, tím je rozpoznávání přesnější. Dle firmy navíc ověření proběhne za méně než 0,5 sekundy. Bezpečnostní čip MIJIA navíc vše ukládá lokálně, nikoliv na cloudu. Na jedno nabití vydrží až 1 rok. Co se týče ceny, ta byla nastavena na 1 299 juanů, tedy asi 4 100 korun bez daně.

Co říkáte na chytrý zámek od Xiaomi?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)