TOPlist

Xiaomi uvedlo novou bezpečnostní kameru s 3K videem za super cenu

xiaomi smart camera 3 ptz
  • Xiaomi vydalo novou kameru Smart Camera 3 PTZ
  • Chlubí se až 3K rozlišením
  • Nechybí podpora pro obousměrnou hlasovou komunikaci

Společnost Xiaomi nedávno uvedla v Číně novou verzi své chytré kamery s názvem Smart Camera 3 PTZ, která navazuje na téměř dva roky starou Smart Cameru 2 PTZ. Chlubí se hromadou nových funkcí a nabízí až 3K rozlišení.

Už z názvu je jasné, že právě snímač prošel tím největším vylepšením. Jedná se o 5Mpx senzor s podporou 3K rozlišení (2960 x 1666 pixelů), o noční režim se pak stará osm ultrafialových LED, které nejsou lidským okem viditelné. Kamera se umí otáčet až o 360 stupňů horizontálně a až o 109 stupňů vertikálně, takže jí můžete využít i na větší vnitřní a venkovní prostory. Podporuje také zoomování a nechybí umělá inteligence, která je schopna detekovat osoby a jejich pohyb.

Xiaomi-Smart-Camera-3-PTZ

Kamera disponuje také mikrofonem a reproduktorem pro obousměrnou hlasovou komunikaci, hlas pak zachytí až na vzdálenost osmi metrů, což je poměrně podstatné vylepšení. Předchozí generace byla schopna zachytit hlas jen ze tří metrů. Nechybí podpora pro dvoupásmovou Wi-Fi a kromě cloudu můžete využít samozřejmě i lokální úložiště, konkrétně microSD kartu až do kapacity 512 GB či NAS. Mimo aplikaci Mijia je možné kameru ovládat také skrz Google Asistenta a Alexu od Amazonu. V tuto chvíli se novinka prodává jen v Číně a to za cenu 249 juanů, což je asi 780 korun bez daně. Dá se očekávat, že se během několika týdnů objeví i na Aliexpressu, kde bude však o něco dražší.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou bezpečnostní kameru používáte?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)