Je to ještě náramek? Xiaomi Smart Band 8 Pro vypadá jako hodinky a má nádherný displej

xiaomi smart band 8 pro

Společnost Xiaomi právě na své tiskové konferenci v Číně představila hromadu nových produktů, mezi které patří i Xiaomi Smart Band 8 Pro. O něm jsme vás informovali už minulý týden, nyní však máme kompletní specifikace a design. Těžko říct, kam vlastně novinka směřuje. Stále se označuje jako „Band“, přestože jde spíše o chytré hodinky a to jak vzhledem, tak i některými funkcemi.

Pojďme začít displejem. Skutečně totiž došlo na jeho zvětšení a to konkrétně z 1,64 na 1,74 palce. Jedná se o OLED panel s 336 pixely na palec a těšit se můžeme rovněž na 60Hz obnovovací frekvenci, která u hodinek stále není úplný standard. Podporuje rovněž až 16,7 milionů barev a nechybí senzor potřebný pro adaptivní jas. Ten dosahuje ve špičce až na 600 nitů, samozřejmostí je podpora pro Always-On.

xiaomi smart band 8 pro novinka

Na výběr bude tradičně z hromady ciferníků, přičemž novinkou je možnost vytvoření portrétního ciferníku (Album Dial), stejně jako to umí třeba Apple Watch. Dostalo se také na několik nových widgetů, které si můžete navíc upravit.

xiaomi smart band 8 pro náramek

Xiaomi Smart Band 8 Pro má samozřejmě všechny potřebné senzory sledující vaše zdraví, takže můžete počítat s měřením tepu, saturace kyslíku v krvi, stresu i spánku. Sportovci si pak přijdou na své s několika desítkami sportovních režimů a to včetně plavání díky certifikaci do 5 ATM. Novinka vydrží na jedno nabití až 14 dní, při zapnutém AOD pak 6 dní. Stojí také zmínit, že čínská firma přepracovala uchycení řemínků a nově budou k dostání i kožené a kovové varianty.

Xiaomi Launch August 2023

Xiaomi Launch August 2023

Xiaomi Smart Band 8 Pro vychází na 399 juanů, což je přibližně 1 200 korun bez daně. Je pravděpodobné, že se za několik týdnů objeví i na globálním trhu. K představení by teoreticky mohlo dojít na veletrhu IFA.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co říkáte na nový Smart Band 8 Pro od Xiaomi?

Zdroj: Xiaomi konference

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)