Xiaomi plánuje vydat skládací telefon. Jak vypadají první nákresy?

xiaomi mi mix flex

To, že bude rok 2020 rokem skládacích zařízení snad nikoho nepřekvapí. Velcí hráči jako Samsung či Huawei představí druhé generace svých ohebných telefonů, ale zdaleka nebudou jediní. Čínská národní správa duševního vlastnictví (CNIPA) odhalila skládací Xiaomi telefon a jeho první nákresy.

Patent je sice veřejně dostupný až nyní, nicméně původně jej Xiaomi přihlásilo již v srpnu roku 2018. Co se týče designu, na první pohled vidíme, že skládací telefon od Xiaomi nepůjde stejnou cestou, jako Galaxy Fold či Mate X. Jedná se spíše o véčko, které bude mít užší, protáhlejší displej. Na přední straně můžeme taktéž spatřit selfie kamerku a další senzory v poměrně úzkém rámečku.

Zadní stranu bude zdobit menší displej, stejně jako jsme to mohli vidět u nedávno představené Motoroly RAZR a duální fotoaparát. Je jasné, že se patent nebude 100 % rovnat finálnímu produktu a leakeři očekávají, že vzhledem ke stáří projektu bude na zadní straně spíše trojitý fotoaparát. Dle prvních informací by mohlo zařízení na trh přijít ke konci roku 2020.

Jak se vám líbí skládací telefon od Xiaomi?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)