Xiaomi představilo nejrychlejší bezdrátové nabíjení na světě

xiaomi bezdrátové nabíjení

Bezdrátové nabíjení je fajn doplněk pro každodenní používání, jehož největší nedostatek tkví v rychlosti. Xiaomi dnes na své konferenci představilo novou technologii. Jedná se o rychlé bezdrátové nabíjení, respektive úplně nejrychlejší. Jmenuje se Mi Charge Turbo a dokáže využít výkon až 30 W, což je o půlku více, než dokáží nabídnout dnešní největší hráči na poli chytrých telefonů.

xiaomi bezdrátové nabíjení

Xiaomi pro takto rapidní navýšení výkonu bezdrátového nabíjení využilo zcela novou architekturu, jelikož ta stávající by takto rychlý přenos energie nezvládla. Nová architektura spočívá ve větším odvodu tepla a tudíž nižším zahříváním a větší efektivitě nabíjení. Bezdrátová nabíječka má totiž aktivní větrák a dle slov Xiaomi nabije zařízení s kapacitou 4 000 mAh z 0 na 50 % za úctyhodných 25 minut, do 100 % pak za 69 minut.

Mi Charge Turbo 30W & Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Mi Charge Turbo 30W & Xiaomi Mi 9 Pro 5G

Dostáváme se tak na hodnoty, které dnes dosahuje rychlé nabíjení a v budoucnu se tak dost možná můžeme těšit na úplné vymizení nabíjecích kabelů z našich životů. Do té doby se však musí vyřešit všechny neduhy, včetně zkracování životnosti baterie. Při nesprávném používání totiž dochází k výrazným změnám teplot, které baterii nedělají dobře. Obecně je známo, že se baterie cítí nejlépe mezi 15 – 40 stupni Celsia.

Používáte bezdrátové nabíjení?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)