TOPlist

Xiaomi už v Česku prodává svůj nový Wi-Fi 6 router! Nestojí ani tisícovku

Xiaomi Router AX1500
  • V Česku se už dá koupit Xiaomi Router AX1500
  • Jeho oficiální cena činí méně než 1 000 Kč
  • Pracuje se standardem Wi-Fi 6 a rychlostí až 1 500 Mb/s

Xiaomi v únoru globálně představilo levný router AX1500 a nyní ho už můžete pořídit také u zdejších prodejců. Jeho cena činí 899 Kč a naskladněný je kupříkladu v oficiálním e-shopu Xiaomi pro Českou republiku. Router pracuje se standardem Wi-Fi 6 a maximální teoretickou rychlostí 1 501 Mb/s.

Xiaomi Router AX1500 vychází v úplně jednoduchém designovém provedení bílé barvy, které neurazí, ale současně ničím nepřekvapí. Zařízení vysílá signál v 2,4GHz (až 300Mb/s) i 5GHz pásmu (maximálně 1 201 Mb/s), mezi nimiž dokáže inteligentně přepínat dle aktuálních podmínek. Samozřejmostí je podpora technologie Xiaomi Mesh, která umožňuje připojení až 10 dalších zařízení pro zajištění širšího pokrytí signálem v domácnosti.

xiaomi router ax1500 3

Router dovede pracovat s IPTV a uživatelům Xiaomi telefonů poskytuje exkluzivní snížení latence, což přijde vhod zejména při hraní kompetitivních videoher. V souvislosti s připojením více kusů elektroniky k routeru Xiaomi zmiňuje technologii OFDMA, jejímž cílem je zajistit, aby se sít nepřetížila a všem uživatelům se dostalo optimálního zážitku z brouzdání internetem. Součástí výbavy routeru je také čtveřice gigabitových ethernet portů, u nichž nemusíte rozlišovat mezi LAN a WAN.

Cena: 899 Kč

Máte nějakou zkušenost s routery od Xiaomi?

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)