TOPlist

Do Evropy zamířil extra levný robotický vysavač Xiaomi T12! Umí i vytírat

xiaomi robot vacuum t12
  • Xiaomi představilo v Evropě extra levný robotický vysavač
  • Využívá laserovou navigaci a na jedno nabití vydrží přes 2 hodiny
  • Můžete ho propojit s mobilem a umí i vytírat

Robotické vysavače od Xiaomi jsou celosvětově poměrně žádaným zbožím. Důkazem je například model Xiaomi S10+, který patří k nejprodávanějším kouskům v Česku a před nedávnem jsme vám na něj přinesli také recenzi. Nyní firma ukázala na evropském trhu další a poněkud dostupnější model – Xiaomi Robot Vacuum T12. Ten se v tuto chvíli prodává ve Francii, Itálii a Španělsku za cenu 169,99 eur, tedy asi 4 200 korun.

I přes svou nižší cenu disponuje novinka solidním sacím výkonem 3500 Pa, využívá laserovou navigaci s dosahem až 8 metrů. Tato technologie není v dané ceně přitom úplný standard, kvůli snížení nákladů výrobci často využívají gyroskopickou navigaci. Šestice senzorů zajišťuje, že vysavač nespadne ze schodů a nenarazí do překážky. Kromě vysávání umí novinka i vytírat, nádržku na vodu je potřeba doplňovat ručně. Je však inteligentní a dokáže sama rozpoznat, kolik vody je potřeba na daný povrch.

O výdrž se stará 3200mAh baterie, která je schopna udržet vysavač při životě až 130 minut. Můžete ho samozřejmě propojit s aplikací Xiaomi Home pro ovládání přes mobil a plánování úklidu. V tuto chvíli je k dispozici pouze v černé variantě, ale bohužel nemáme žádné informace o české dostupnosti.

Jakou máte zkušenost s robotickými vysavači?

Zdroj: mi.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)