Redmi se pouští i do notebooků. Nový RedmiBook 14 láká atraktivní cenou

redmibook 14 predstaveni

Na konci minulého roku se Redmi oddělilo od Xiaomi a jedná se o samostatnou společnost. Podobně jako to můžeme vidět například u Huawei a Honoru. Od rozdělení jsme mohli vidět hlavně Redmi telefony, nyní však čínská společnost představila i první notebook RedmiBook 14.

RedmiBook 14 je solidně vybavený notebook za nízkou cenu

Redmi dnes představilo hlavně řadu telefonů Redmi K20. Mluvilo se ale i o novém notebooku RedmiBook 14, který si zachovává podobný poměr ceny a výkonu jako telefony Redmi. Jak už název napovídá, jedná se o notebook s 14 palců velkým displejem. O výkon se stará procesor Intel Core i7-8565U nebo Core i5-8265U. V obou případech je dostupná grafická karta NVIDIA GeForce MX250 2 GB.

redmibook 14 design

Co se týče pamětí, tak má 8GB RAM typu DDR4 a 256/512 GB SSD disk. Dále má 45Wh baterii, nechybí dva USB 3.0 konektory a jeden USB 2.0 konektor, 3,5mm audio jack a HDMI 1.4. Co překvapí je zpracování notebooku. I přes nižší cenu je vyroben z hliníku, váží pouhých 1,5 Kg. Cena začíná na částce 3 999 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 16 tisíc Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí nový notebook od Xiaomi Redmi?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)