TOPlist

Ideální tablet na léto? Levná novinka od Xiaomi s podporou LTE přijde (zřejmě) i do Česka!

xiaomi redmi pad se
  • Xiaomi by mělo v červenci představit nový tablet s atraktivní cenou
  • Půjde o zmenšený Redmi Pad SE s podporou LTE
  • Nabídne 8,7palcový displej a bude se prodávat i na globálním trhu

Společnost Xiaomi se chystá uvést na trh nový tablet s názvem Redmi Pad SE 8.7 4G. Jedná se podle všeho o aktualizovanou verzi modelu Redmi Pad SE, který byl představen loni, avšak nabídne dvě klíčové změny — podporu 4G sítí a kompaktnější rozměry. Podle zpráv serveru Gizmochina by měl navíc zamířit i na globální trh, takže teoreticky i do Evropy.

Díky slotu pro SIM kartu budete moci tablet využívat plnohodnotně kdekoliv bez nutnosti vytvářet mobilní hotspot z telefonu. Je docela jasné, že Xiaomi s tímto tabletem přímo zaútočí na Galaxy Tab A9 LTE. Ten je k dispozici na českém trhu asi za pět tisíc a mimo LTE konektivity nabízí totožnou velikost displeje, tedy 8,7 palce. Původní Redmi Pad SE měl 11palcový displej, novinka by tedy měla být skladnější a ideální pro každodenní přenášení.

Zatímco podrobnosti o specifikacích tabletu Redmi Pad SE 8.7 4G nejsou oficiálně k dispozici, předpokládá se, že budou velmi podobné původnímu modelu. Pod kapotou by tedy mohl tikat Snapdragon 680 v kombinaci se 4 GB RAM a 128GB úložištěm. Baterie, která má v Redmi Padu SE kapacitu 8000 mAh, bude pravděpodobně o něco menší, naopak by mohlo být zachováno Full HD rozlišení u displeje.

Redmi Pad SE 8.7 4G bude pravděpodobně dostupný globálně (s modelovým číslem 24076RP19G) a v Indii (24076RP19I). Cena Redmi Pad SE 8.7 4G zatím nebyla oficiálně oznámena, osobně bych ale očekával, že se bude pohybovat na podobné hranici jako zmíněný Samsung. K oficiálnímu představení by mělo dojít v červenci.

Jak se vám zamlouvá Redmi Pad SE 8.7 4G?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)