Xiaomi Redmi Note 5 (ne)oficiálně. Již dnes známe všechny detaily

xiaomi redmi note 5 predstaveni

Xiaomi má zítra představit Redmi Note 5, hodně očekávané pokračování oblíbeného telefonu. Jenže nedokázali si uhlídat materiály pro novináře a již dnes se můžeme kompletně podívat na to, co se chystá. Zajímavé je to, že Redmi Note 5 je v podstatě lehce upravený model Redmi 5 Plus. Mnohem zajímavější to ale pak je u Xiaomi Redmi Note 5 Pro, který má nový procesor, duální fotoaparát alá iPhone X a 20 MPx selfie fotoaparát. Pojďme se na novinky podívat blíže.

Redmi Note 5 se téměř neliší od Redmi 5 Plus

V klasickém Redmi Note 5 najdeme starý dobrý Snapdragon 625, který doplňuje až 4 GB paměti RAM a 64GB úložiště. Displej má velikost 5,99″ a FullHD+ rozlišení. Na zadní straně je jeden fotoaparát s 12 MPx a světelností f/2,2. Selfie kamera pak má 5 MPx.

Chybět nebude ani hybridní SIM slot a microSD kartu, případně 2x SIM kartu. Čtečka otisků prstů je na zádech telefonu. Baterie má kapacitu 4 000 mAh. Bohužel má microUSB konektor. Rovnou z krabice poběží na Androidu 7 Nougat.

Xiaomi Redmi Note 5 Pro – Nový král střední nižší třídy?

Pro verze dostává novější Snapdragon 636, který doplní až 6 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti. Displej má stejných 5,99″ a FullHD+ rozlišení. Zadní strana nabídne duální fotoaparát s 12 MPx a světelností f/2,2 a také 5 MPx se světelností f/2,0. Přední selfie kamera pak má 20 MPx.

Chybět nebude ani hybridní SIM slot a microSD kartu, případně 2x SIM kartu. Čtečka otisků prstů je také na zádech telefonu. Baterie má kapacitu 4 000 mAh. Bohužel i tento vybavenější telefon má microUSB konektor. Rovnou z krabice poběží na Androidu 7 Nougat s nadstavbou MIUI 9. Prozatím tedy neznáme cenu a dostupnost, to bychom ale měli vědět za méně než 24 hodin, kdy se tyto telefony oficiálně představí.

Jak se vám nové Xiaomi Redmi Note 5 telefony líbí?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)