TOPlist

Xiaomi Redmi Note 4G – první LTE telefon od Xiaomi

redmi note 4g

Telefony od čínské společnosti Xiaomi jsou sice velmi oblíbené díky skvělému poměru cena/výkon, na druhou stranu spoustu uživatelů odradily absencí LTE konektivity. První telefon od Xiaomi s LTE  konektivitou je Xiaomi Mi 4, který je ale prozatím jen ve verzi pro čínský trh. Evropská verze s LTE přijde až koncem roku. Minulý týden ovšem Xiaomi představilo další telefon, se kterým jsme předem vůbec nepočítali – Xiaomi Redmi Note 4G. Tento přístroj se v Číně velmi rychle dostal do prodeje, čímž předstihl LTE verzi telefonu Xiaomi Mi 4 a stal se tak prvním telefonem od Xiaomi s LTE, který vstoupil na trh. A jak se liší od telefonu Xiaomi Redmi Note, který jsme recenzovali? Osmijádrový procesor MediaTek zastoupil čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 od Qualcommu, který se pyšní právě LTE konektivitou, a systém Android povýšil na verzi KitKat 4.4. Na druhou stranu si už Xiaomi Redmi Note 4G oproti svému bratříčkovi neporadí s podporou dvou SIM karet.

Xiaomi-Redmi-Note

O úspěchu telefonu vypovídají první zprávy o prodejích v Číně – 100 000 kusů Xiaomi Redmi Note 4G bylo vyprodáno za 35 sekund. Slušné, že? Zatím není známo, kdy se tato verze dostane také do našich končin. Jako vždy je nejprve nutné nasytit čínský trh. Cena zůstala stejná jako u původního modelu Xiaomi Redmi Note.

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)