Xiaomi Redmi Note 4: Představení kovového krasavce (video)

Xiaomi Redmi Note 4-1

Xiaomi Redmi Note 4 byl sice představen teprve před týdnem, nám už se jej ale podařilo získat na test. Tento kovový krasavec přichází se vcelku sympatickým hardwarem i cenou, bohužel jej opět sráží absence LTE na 800 MHz. Pojďme si smartphone v krátkém videu představit.

Xiaomi Redmi Note 4: Skvělý, ale kde je to LTE?

Řadu Redmi Note si nejen čeští uživatelé oblíbili. Za rozumné peníze totiž nabídne vybavený smartphone s velkým 5,5″ displejem a od řady 3 i se čtečkou otisků prstů a dlouhou výdrží na jedno nabití. Kovové tělo zůstalo zachováno a vypadá opravdu velmi dobře – hlavně pak v daném cenovém segmentu. Hardwarově je Redmi Note 4 zástupcem střední třídy díky procesoru MediaTek Helio X20 nebo 3GB RAM paměti a 64GB vnitřním úložištěm v případě vybavenější varianty.

Samozřejmostí je pak přítomnost systému MIUI s Androidem 6, oceňujeme i DualSIM provedení, infraport či hybridní slot pro paměťovou kartu. Slabinou je tak opět absence 800MHz pásma LTE, které by ale mohla opět vyřešit speciální verze pro evropský trh. Na tu si ale budeme muset ještě počkat. Smartphone by měl na český trh dorazit koncem září, očekávaná cena za 2GB variantu s 16GB pamětí je 6 390 Kč, za testovanou 3/64GB variantu pak 7 390 Kč.

Xiaomi Redmi Note 4 – představení

Xiaomi Redmi Note 4 - představení

Xiaomi Redmi Note 4 – specifikace

  • displej: 5,5″, Full HD, IPS
  • procesor: MediaTek Helio X20
  • paměť: 2/3 GB RAM, 16/64GB vnitřní úložiště, slot pro paměťovou kartu
  • fotoaparát: 13 MPx
  • baterie: 4100 mAh
  • OS: Android 6, MIUI 7.5
  • USB-C, infraport

Za zapůjčení děkujeme společnosti Beryko, kde lze smartphone zakoupit.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)