TOPlist

Telefon Xiaomi Redmi Note 4 oficiálně: Levné desetijádro s USB-C

Xiaomi REdmi Note 4

Nejprodávanější mobilní telefony od Xiaomi patří do série Redmi a právě do tohoto portfólia bylo oficiálně odhaleno další zařízení. Xiaomi Redmi Note 4. Jak to bude tentokrát se sítěmi LTE v našich končinách?

Xiaomi Redmi Note 4: Vylepšování v každém směru

Novince od Xiaomi vévodí desetijádorvý procesor s čipem Helio X20 od MediaTeku, čímž oproti loňskému modelu dostává více výkonu. Kovová záda už se pravděpodobně u Note zařízení stávají standardem. To má za následek i trochu větší hmotnost, která se zastavila na 175 gramech. Kompenzací za větší hmotnost ale je i trochu větší baterie, která má hodnotu 4100 mAh. Velikost celého zařízení je pak 151 x 76 x 8,35 milimetrů.

Xiaomi Redmi Note 4

Displej si zachoval hodnotu 5,5“ s Full HD rozlišením a má také v poslední době velmi oblíbené zbroušení skla pro 2,5D efekt. Verze s vnitřním úložištěm 64 GB bude mít k dispozici 3GB RAM, levnější verze s úložištěm 16 GB bude mít pak 2GB RAM. Obě verze pak mají možnost rozšířit paměť kartou, čímž se ale znemožní přístup k druhé SIM kartě. Na spodní hraně mobilu se pak konečně nachází konektor USB-C.

A bohužel i když telefon podporuje sítě LTE, dokonce i s funkcí hovorů VoLTE, na nízké frekvence se ale opět nedostalo a máme tak smůlu. Na horní straně zad se pak nachází čočka 13Mpx fotoaparátu a přisvětlovací dioda, pod ní pak čtečka otisků. Přední stranu pak ještě doplňuje 5MPx kamerka.

Xiaomi Redmi Note 4

Systém poběží v tradičním MIUI v poslední verzi 8. Zákazníci v Číně si budou moc vybrat už zítra ze tří barev, stříbrné, zlaté a tmavě šedé. Levnější verze vyjde na na 899 čínských jüanů, což je v přepočtu bez daně 3200 korun, dražší verze pak vyjde na 1199 čínských jüanů, která je po přepočtu bez daně za 4300 korun.

Líbí se vám nový Xiaomi Redmi Note 4?

zdroj: en.miui.com, mi.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)