Vyrovná se Xiaomi Samsungu? Máme tu první mobil s pětiletou podporou!

Xiaomi mobily softwarová podpora
  • Výrobci Android telefonů se každým rokem zlepšují v softwarové podpoře
  • Lídrem je v tuto chvíli Samsung, který nabízí 4 roky hlavních updatů i u střední třídy
  • Na špičku by se mohlo časem vyšvihnout i Xiaomi

Aktualizace systému hrají při volbě mezi tím, nebo oním telefonem stále větší roli. Koupit si Samsung, OnePlus nebo Apple s delší softwarovou podporou, nebo Xiaomi s lepší výbavou? To je otázka. A možná ji už brzy nebudeme muset řešit.

Xiaomi totiž oznámilo, že model Redmi K60 Extreme Edition je prvním telefonem této společnosti, který slibuje hned čtyři hlavní aktualizace systému Android a pět let bezpečnostních záplat. Bude se zároveň jednat o první mobil se systémem MIUI 15 a zajímavý je fakt, že firma nikterak nerozlišila „MIUI aktualizace“ a „Android aktualizace“. Dobře totiž víme, že novější MIUI kolikrát běží na starší verzi systému.

Redmi-K60-Ultra-update

S příslibem čtyř generací aktualizací a pěti let bezpečnostních záplat se Xiaomi postavilo na úroveň velkých konkurentů jako je Samsung a OnePlus. Rozhodně to z byznysového hlediska celé dává smysl. Jasně, Xiaomi hovořilo o jednom konkrétním modelu, ale minimálně jde o důkaz toho, že se čínský gigant délkou podpory zabývá a může ji časem zlepšit i u ostatních modelů.

Je pro vás délka podpory při výběru nového telefonu důležitá?

Zdroj: Androidauthority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)