Xiaomi Redmi Go: Nový ultra levný telefon pro nenáročné uživatele

xiaomi redmi go predstaveni

Před pár dny jsme psali o chystaném telefonu Redmi Go. Dnes se tato levná novinka představila oficiálně. Dobrou zprávou je to, že se rovnou potvrdila dostupnost i v Evropě. A stále za extra výhodnou cenu. V Evropě bude novinka k zakoupení za 80 eur, v přepočtu zhruba 2 000 Kč. Jaké parametry tento mobil má?

Systém Android Go poprvé u Xiaomi: Poběží na něm levný mobil Redmi Go

Android Go zařízení jsou určeny pro levné telefony, které mají menší paměť RAM a menší úložiště. Zatímco klasický systém Android by na takových zařízeních nemohl fungovat, tak Go verze běží bez problémů. Přímo Redmi Go je založený na systému Android 8.1 Oreo (Go Edition). Jak už jsme psali výše, telefon se oficiální cestou dostane i do Evropy. K dispozici bude v černé a modré barvě.

LCD displej má velikost 5 palců, rozlišení 1280 x 720 pixelů. Využívá se starší poměr stran 16:9, což znamená, že i rámečky telefonu jsou větší, než jsme v posledních dvou letech zvyklí. Selfie kamera má 5 MPx. Zadní hlavní fotoaparát pak 8 MPx, nechybí ani LED blesk. Výkon telefonu Redmi Go má na starost čipset Snapdragon 425, který doplní 1GB RAM a 8/16 GB úložiště. Vnitřní paměť se dá rozšířit pomocí microSD karet. Telefon má hybridní slot, takže případně můžete využít i dvě nanoSIM karty namísto microSD.

xiaomi redmi go android go

Přesné rozměry jsou 140,4 x 70,1 x 8,4 mm, váží 137 gramů. Baterie telefonu má kapacitu 3 000 mAh, což je vzhledem k menšímu rozlišení, úspornému čipsetu a malé náročnosti systému velice dobrá hodnota. Do prodeje se Xiaomi Redmi Go dostane v únoru za cenu 80 eur, v přepočtu 2 tisíce Kč.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí Xiaomi Redmi Go?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)