Xiaomi představilo velký monitor se 165Hz frekvencí za absurdně nízkou cenu

redmi g27 herní monitor
  • Po Redmi G27Q zamířil na trh další herní monitor
  • Jedná se o levnější verzi s Full HD rozlišením
  • Ani jemu však nechybí 165Hz obnovovací frekvence

Minulý týden jsme vás informovali o monitoru Redmi G27Q, který nabízí vynikající poměr mezi cenou a výkonem. Včera představila čínská firma ještě levnějšího zástupce, který má sice “jen” Full HD rozlišení, stojí však ještě znatelně méně.

Jedná se o Redmi G27, který se odlišuje kromě rozlišení v několika dalších faktorech. Oba monitory mají dobu odezvy 1 ms a nabízí IPS panely o velikosti 27 palců. Počítat můžeme také s 8bitovou barevnou hloubkou a certifikací VESA DisplayHDR400. Hráče pak jistě osloví přítomnost 165Hz obnovovací frekvence.

Tím vizuálně nejznatelnějším rozdílem je stojan. Zatímco dražší Redmi G27Q má držák, který si lze různě naklopit a otočit, levnější Redmi G27 disponuje základním stojanem. Rozloučit se můžeme také s USB-C portem, který nabízí u prémiovějšího modelu až 65W nabíjení. Naopak nechybí HDMI či DisplayPort. A ceny? Za Full HD variantu zaplatíme v Číně 799 juanů, což je asi 2500 korun bez daně, zatímco QHD verze vychází na 1 399 juanů, tedy asi 4 400 korun bez daně. Bohužel není jasné, zda se monitory podívají na globální trh, ale nejspíš je půjde objednat třeba z Aliexpressu.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zaujal vás některý z monitorů?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)