TOPlist

Lehký, tenký a výkonný: Redmi Book Pro (2024) vsadí na poslední Intel a 3,1K displej

xiaomi redmibook 14
  • Xiaomi na své akci v Číně ukáže nové laptopy Redmi Book Pro
  • Mají dostat nejnovější generaci procesorů Intel
  • Čínská firma láká na „ultra dlouhou“ výdrž baterie a nízkou hmotnost

Čínská akce, na níž bude mít hlavní slovo nepochybně Xiaomi 14 Ultra, se nezadržitelně blíží. Naplánována je už na 22. února, přičemž některé produkty uvidíme v Evropě 25. února, den před zahájením veletrhu MWC. Kromě ambiciózní vlajky však na konferenci proběhne také uvedení tabletu Xiaomi Pad 6S Pro a nových notebooků řady Redmi Book Pro. Počítače budou k dostání ve dvou velikostech – 14 a 16 palců, nabídnou velmi slušný výkon a v neposlední řadě také prvotřídní displej.

Redmi Book Pro (2024) by měl podle nejnovějších informací disponovat nejnovějšími procesory Intel Core Ultra 7 a Intel Core Ultra 5, ačkoliv to společnost oficiálně nepotvrdila. Naopak se potvrzuje LCD panel s rozlišením 3,1K a 165Hz obnovovací frekvencí. Laptop bude tedy vhodný nejen pro grafickou práci, ale také na hraní kompetitivních her. Ty totiž pravděpodobně spustíte (s nižším grafickým nastavením) na vysoká fps i na integrované grafice, vysoká obnovovací frekvence se tedy bude určitě hodit.

redmi book pro 2024

Xiaomi se nechalo slyšet, že budou notebooky tenké a lehké a díky „ultra dlouhé“ výdrži baterie, by mohly být ideálními parťáky na delší cesty. Na výdrž a její test si rádi počkáme, notebookové procesory Intel totiž v posledních letech dostávaly od AMD slušně na frak, což se energetické efektivity týče. Ostatně sám používám MateBook X Pro od Huawei s i7 1260P, který v kombinaci s 60Wh baterií nepřekročí 5 hodin, což je na prémiový ultrabook dost málo.

Jak se vám líbí

Zdroj: notebookcheck

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)