TOPlist

Xiaomi představilo Redmi 13C a je lepší, než jsme doufali

Redmi13C
  • Xiaomi v tichosti uvedlo Redmi 13C do prodeje.
  • Zdá se, že tato novinka bude přece jen lepší, než se očekávalo.
  • Zastaralý čipset vymění za modernější alternativu

Přednedávnem jsme vás informovali, že se vbrzku dočkáme odhalení hned tří nových smartphonů od Xiaomi. Poco C65 je již oficiálně na světě a víceméně do puntíku naplnilo naše očekávání. Nyní došla řada na levné Redmi 13C, u kterého jsme se však dočkali milého překvapení. Výkon této novinky totiž nebude zdaleka tak tragický, jak se původně očekávalo.

Redmi 13C s Heliem G99

Oproti původním zprávám totiž Redmi 13C nedisponuje již zastaralým a slabým Heliem G85 použitým i v předchozím Redmi 12C, nýbrž o poznání lepším čipsetem Mediatek Helio G99. Ten je vyroben 6nm procesem, disponuje grafickým čipem Mali-G57 MC2 a je vlastně aktuálně tím nejmodernějším 4G čipsetem v nabídce Mediateku. Další výbava však již odpovídá dříve prozrazeným specifikacím. Připravte se tedy na 4, 6 nebo dokonce až 8 GB RAM a 128 nebo 256GB úložiště. Pryč je také zastaralé microUSB a novinka tak pochopitelně nabídne USB-C konektor. Výhradně jeho prostřednictvím se pak bude nabíjet 5 000mAh baterie. Podporováno by pak mělo být 18W nabíjení.

Redmi13C

Použitý displej je typu IPS a nabídne štědrou úhlopříčku 6,74″, 90Hz obnovovací frekvenci a bohužel pouze HD+ rozlišení. Z oblasti fotoaparátů pak máme potvrzenu přítomnost 50MPx hlavního snímače s objektivem o světelnosti f/1.8 a 2MPx snímače hloubky. Třetí objektiv pak patrně patří makro kamerce. Na trh pak novinka dorazí s rozhraním MIUI 14. Nové Redmi 13C od Xiaomi se jako první začíná prodávat v Nigérii, ale brzy by se mělo dostat i na další trhy. Tamní ceny pak začínají na v přepočtu cca 2 800 Kč za 4/128GB verzi a končí na přibližně 3 400 Kč za 8/256GB variantu.

Redmi 13C

Stačil by vám smartphone s výbavou Redmi 13C?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)