TOPlist

Xiaomi představilo Redmi 12 5G, oproti základnímu modelu si značně polepší

Redmi 12 5G

Společnost Xiaomi na náš trh relativně nedávno přinesla model Redmi 12, který sice představuje poměrně slušný základní smartphone pro méně náročné, vzhledem k velmi slabému čipsetu je však více než rozumné si raději nepatrně připlatit za mnohem lépe vybavený základní Redmi Note 12. Nově však výrobce představil model Redmi 12 5G, který může se zavedenými pořádky slušně zahýbat.

Redmi 12 5G s novým Snapdragonem

U novinky totiž došlo k vylepšení v té nejkritičtější oblasti a to čipsetu. Zastaralý Mediatek Helio G88 tak byl nahrazen novým čipsetem Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 postaveným na 4nm výrobním procesu. Při pohledu na design i detailní specifikace je pak jasné, že nové Redmi 12 5G představuje globální verzi v Číně již dříve představeného Redmi Note 12R.

Redmi 12 5G

Ve výbavě telefonu tak nechybí IPS displej o úhlopříčce 6,79″, FullHD+ rozlišení a 90Hz obnovovací frekvenci a zmíněný čipset má mít v tomto případě k ruce 4, 6 nebo dokonce až 8 GB RAM. Co se úložiště týče, existují dvě varianty a to 128 a 256 GB.  Jediný ústupek ve výbavě v porovnání se základním Redmi 12 je pak absence 8MPx ultraširokoúhlého fotoaparátu. Telefon tak má k dispozici pouze primární 50MPx fotoaparát a 2MPx makro kamerku.

Použitá baterie má pak stejnou, 5 000mAh kapacitu a nabíjet ji lze maximálním výkonem 18 W. Telefon pak pochopitelně běží na Androidu 13 s prostředím MIUI 14. Novinka pak jako první vstupuje na indický trh, kde jsou ceny globálních verzí stanoveny následovně:

  • 4/128 GB verze – cca 2 900 Kč
  • 6/128 GB verze – cca 3 300 Kč
  • 8/256 GB verze – cca 3 850 Kč

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Co na nové Redmi 12 5G říkáte?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)