Xiaomi oficiálně představilo Dolby Vision QLED 4K televizi za slušnou cenu

xiaomi mi qled 4k tv oficiálně

Společnost Xiaomi před pár dny oficiálně představila QLED 4K televizi s podporou Dolby Vision. Špatnou zprávou je, že se prozatím prodává pouze v Indii a v tuto chvíli nemáme žádné informace o tom, že by se mohla dostat na globální trh. A je to celkem škoda, jelikož nabízí zajímavý poměr mezi cenou a výkonem.

Xiaomi oficiálně představilo Dolby Vision QLED 4K TV

Televize má úhlopříčku 55″ a disponuje 4K panelem s technologií QLED. Můžeme očekávat také velice tenké rámečky, jelikož poměr obrazovky k tělu činí slušných 96 %. Displej podpore také Dolby Vision spolu s dalšími standardy HDR či HLG. Překvapí vás ale možná také i zvuk. Xiaomi se totiž rozhodlo umístit do televize hned šest reproduktorů, přičemž dva jsou výškové a celkový výkon pak dosahuje až na 30 W. To je na vestavěné reproduktory slušné číslo.

Na televizi běží systém Android TV 10 ihned po rozbalení a podporuje Chromecast i Google Asistenta. Běží zde vlastní nadstavba PatchWall, která má předinstalované desítky různých aplikací a nabízí své specifické funkce. Xiaomi Mi QLED TV 4K se začne prodávat již 21. prosince a to na Flipkart a mi.com. Zaplatíme za ní 54 999 INR, což je v přepočtu asi 16 000 korun.

Co říkáte na novou Xiaomi TV?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)