Xiaomi PUPUPULA je nová chytrá pokladnička. Učí děti hospodařit s penězi

xiaomi pupupula chytra pokladnicka

Vzhledem k tomu, co už jsme v minulosti mohli od Xiaomi vidět za produkty, nás už ani moc nepřekvapila chytrá pokladnička s názvem Xiaomi PUPUPULA. Určena je pro děti a učí je, jak hospodařit s penězi.

Xiaomi PUPUPULA učí děti vnímat hodnotu peněz a jejich složitost vydělávání

Pokladnička je vybavena 1,54″ velkým barevným displejem s rozlišením 240 x 240 pixelů. Displej je důležitý kvůli jedné velké odlišnosti od pokladniček z našeho dětství. Do této chytré pokladničky totiž nevkládají děti žádné bankovky nebo mince. Vše probíhá digitálně, podobně jako při převodu peněz v bance.

Rodiče dítěte ovládají pokladničku pomocí mobilní aplikace. Vkládají na dětský účet peníze a vybírají je. Při každé změně financí na účtu mění pokladna “výraz” a doprovází jej zvukovými efekty. S pomocí dítěte si například můžete vytvořit seznam věcí, co si dítě přeje a na displeji pokladničky poté uvidí, kolik ještě zbývá peněz ke koupi věci.

умная копилка Xiaomi – PUPUPULA smart money box

умная копилка Xiaomi - PUPUPULA smart money box

Vše se dá přizpůsobit například k plnění úkolů. Když si dítě například uklidí v pokoji, může dostat malý obnos peněz na svůj virtuální účet, naopak když to nesplní, může o peníze přijít. Pokladnička je k dispozici ve dvou barvách – modré a žluté. Cena v Číně začíná na částce 399 CNY, v přepočtu s DPH 1 600 Kč. Nabíjí se pomocí USB-C a na jedno nabití vydrží cca 2 dny.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak se vám líbí nápad s chytrou pokladničkou pro děti?

Zdroj: xiaomitoday.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)