TOPlist

Xiaomi připravuje vlastní procesor. Co s ním dokáže?

Xiaomi vlastní procesor

Xiaomi odtajnilo svůj záměr přijít se svým vlastním čipem pro mobilní telefony. Firma vyrábí neuvěřitelnou škálu věci, ale vlastní čip zatím v historii uvedla pouze jednou. Vlastní procesor má firmě nejspíš přinést výhodu nad konkurencí. Jaké vylepšení přinese do Xiaomi telefonů vlastní čip?

Xiaomi uvedlo svůj zatím jediný mobilní čip v roce 2017. Xiaomi Surge S1 SoC tehdy poháněl dostupný model smartphonu Mi 5C. Je tedy pravděpodobné, že novinka se bude jmenovat Surge S2. Xiaomi počítá s jeho uvedením už na akci 29. března. Vlastní křemíkové čipy můžou dát firmě obří výhodu nad konkurencí, ale jejich vývoj je tak náročný, že si to může dovolit jen hrstka nejbohatších firem. Je tedy otázkou, jakou cestou se Xiaomi vydá.

Je také možné, že Xiaomi připravuje vlastní procesor, proto aby vylepšilo vlastnosti nějaké konkrétní svých telefonů. Například Google vyvinul pro svoje telefony čipy Pixel Neural Core a Pixel Visual Core. Tyto čipy neslouží jako hlavní SoC celého teflonu, ale výrazně vylepšují jeho vlastnosti v oblastech jako je strojové učení a zpracování obrazu. Jaké konkrétní plány má Xiaomi se naštěstí dozvíme již brzy.

Co myslíte že přinese Xiaomi vlastní procesor?

Zdroj: androicentral

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)