TOPlist

Xiaomi jaké svět neviděl. Nekonečný displej a bez jediného konektoru (video)

Xiaomi s přetékajícím displejem

Xiaomi představilo nový koncept s přetékajícím displejem, který pokračuje přes hrany telefonu jako vodopád. Telefon působí jako neuvěřitelné zjevení z budoucnosti nebo sci-fi filmu. Navíc se na těle přístroje nenachází žádné konektory. Co bylo zapotřebí k vytvoření takového přístroje?

Nový koncept od Xiaomi je opravdu odvážná vize zařízení, jakou jsme ještě neviděli. Na rozdíl od loňského Xiaomi Mi Mix Alpha displej plynule přetéká přes všechny čtyři hrany, ale nepokračuje až na zadní stranu přístroje. Xiaomi doslova nazývá displej „čtyřikrát zakřivený vodopád displej“. Pokud se tento přístroj od Xiaomi dostane na trh tak se bude nejspíš lepší v češtině používat označení „přetékající displej“.

Xiaomi kvůli pandemii zatím představilo telefon jen jako render na videu, ale tvrdí že ve skutečnosti opravdu existuje. K vytvoření takto přetékajícího displeje bylo prý zapotřebí několik průlomových objevů a Xiaomi v této souvislosti podalo 46 nových patentů. Možná ale ještě důležitější, než samotný přetékající displej je fakt, že na telefonu nenajdeme žádný konektor. O telefonech zbavených všech konektorů slyšíme totiž čím dál častěji a je možné, že se časem stanou realitou.

The First Quad-curved Waterfall Display Concept Smartphone

The First Quad-curved Waterfall Display Concept Smartphone

Koupili byste si Xiaomi s přetékajícím displejem?

Zdroj: theverge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)