TOPlist

Spadla klec! Telefony Xiaomi, Redmi a POCO přicházejí o vynikající funkci

xiaomi telefon
  • Xiaomi musí ve svých telefonech deaktivovat skvělou funkci
  • Umožňovala přehrávat YouTube videa na pozadí i bez Premium předplatného
  • Využít můžete jiného triku, o němž jsme vás informovali před několika měsíci

Společnost Xiaomi v tichosti aktualizovala své telefony a tablety s nadstavbami HyperOS, MIUI 13 a MIUI 12 a odstranila z nich funkci, která uživatelům umožňovala přehrávat videa na YouTube na pozadí bez nutnosti předplácení YouTube Premium.

Dříve tato vychytávka fungovala tak, že stačilo pustit video na YouTube, aktivovat v Nastavení možnost „Přehrát zvuk při uzamknutí zařízení“ a následně vypnout displej. Video se pak přehrávalo na pozadí jako zvuková stopa, což je jedna z výhod předplatného YouTube Premium.

Společnost Xiaomi oficiálně uvedla, že za změnou stojí „požadavky na dodržování předpisů“. To pravděpodobně znamená, že Google (jakožto vlastník YouTube) tlačil na Xiaomi, aby funkci zablokovalo. Aktualizace, která tuto možnost deaktivuje, se šíří již od 1. března jakožto klasická OTA. Během pár dní tak pravděpodobně dorazí i na vaše zařízení.

YouTube Music
YouTube Music

Jestliže si tedy chcete nadále přehrávat YouTube videa na pozadí, zbývá vám pár možností. Buď si začnete platit YouTube Premium (společně s přehráváním na pozadí oceníte také absenci reklam a YouTube Music), nebo můžete využít triku, o němž jsme vás informovali dříve.

Platíte si YouTube Premium?

Zdroj: AndroidHeadlines

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)