Menu

Elektrické koloběžky už nefrčí: Xiaomi představilo elektrickou motokáru

Xiaomi je známé také svými chytrými elektrickými koloběžkami a hoverboardy. Druhé jmenované produkty spadají pod značku Ninebot a právě v ní se objevil nový produkt s názvem Ninebot Go-kart kit. Jde o elektrickou motokáru, kterou můžou používat děti i dospělí.

Elektrickou motokáru Xiaomi postavíte z hoverboardu

Ninebot motokára nepoužívá vlastní pohonnou jednotku, Xiaomi vzalo v podstatě celý hoverboard (segway) Ninebot, oddělalo z něj uchycení na nohy a nahradilo jej sedačkou, volantem a samozřejmě dalším párem kol. Z toho se odvíjí i samotná rychlost této motokáry, maximálně může jet 24 km/h, existují i režimy pro děti a začátečníky, kdy pojede motokára pomaleji. Pokud dvakrát zmáčknete brzdu, aktivuje se zpátečka. Dokonce nechybí ani ruční brzda.

Motokáru si navíc můžete propojit s mobilní aplikací, která vám bude ukazovat rychlost, dojezd a případné problémy. Určen je pro osoby s výškou 130 až 190 centimetrů a nosnost je 100 kilogramů. Samotný dojezd je až 15 kilometrů na jedno nabití. Samotná motokára je vyrobena kombinací kovu a plastu. Cena je v Číně hodně příznivá, prodává se už i u překupníků, ale zatím za hodně přestřelenou cenu.

xiaomi predstavilo elektrickou motokaru

Nejprve začneme v Číně, kde prodává samotná kostra motokáry bez hoverboardu Ninebot za 2 999 juanů, to v přepočtu s DPH cca 11 800 Kč. Tohle balení je určeno pro majitele dřívějšího Ninebot hoverboardu. Pak ale existuje kompletní sada včetně motoru, za kterou v Číně zaplatí 4 998 juanů, to je v přepočtu s DPH cca 19 600 Kč. Novinka už se dokonce objevila i na známém eshopu Gearbest, kde se dá Ninebot GOkart Kit koupit za 1 713 dolarů, a to ve verzi bez motoru, což je cca 38 tisíc Kč. To je hodně nesmyslná částka, za kterou už se dá koupit i klasická motokára. Dá se ale očekávat, že postupně půjde cena dolů.

Jak se vám líbí motokára od Xiaomi? Který netradiční produkt byste od této společnosti ještě rádi viděli?

Zdroj: gizmochina.com

 

Komentáře

Arkee

arkee -1

3.8.2018 22:48

Výkonově a rychlostně bych to dal svému čtyřletému synovi, takže na tento produkt bych nalepit 3- 6 let :-)

Michael_rada

Michael_rada 0

4.8.2018 10:15

DObrý den, je mi líto, ale musím upřesnit několik faktických chyb v textu a doplnit chybějící údaje

1) Motokára není poháněná HOVERBOARDEM, ten totiž sice pracuje se stejnoutechnologií jako minisegway, ale je konstrukčně řešen odlišně.
2) Obrovský rozdíl ceny výrobce vs gearbest, ukazuje proč je gearbest tak ziskový i přes nízkou kvalitu služeb i zboží (ne v ceně GERABEST skutečně není mini segway
3) XIAOMI je jednou ze čtyř čínských vlastníků značky SEGWAY a to od konce roku 2016, kdy spolu se společností NINEBOT, která byla zažalována pro porušování patentu SEGWAY, tuto značku koupily.
4) NINEBOT GO CART není novinka, již na začátku loňského roku totiž byly koncepty tohoto typu představovány na internetu. Jedná se tedy o propracovanou kopii.

Rád bych reagoval i na předchozí komentář. Nevím, kdy jste jel naposledy 15 cm nad zemí rychlostí 24 km/h, ale předtím, než by jste dal tento stroj synovi, doporučuji si to vyzkoušet, třeba změníte názor.

Smates

smates 3

4.8.2018 21:09

Bohuzel myslim ze to bude hodne slabe a ta rychlost je uboha.Takze opravdu jen pro deti.A ano jezdil jsem na motokare a jezdila 70Km/h a neni to nic hrozneho.To uz pro deti neni.

Kulichoid

kulichoid 148

5.8.2018 9:23

Přemýšlím, kde se s tím dá vlastně jezdit. Po chodníku? Po silnici? Nebo jen na speciálních dráhách, které je potřeba si ještě pronajmout?

Mp1

Marcel Pavlík 0

5.8.2018 14:11

skutočná motokára stojí toľko ako 5-miestny elektromobil s dojazdom 250+ km a všetkými vychytávkami (30k€).
toto som videl tento týždeň na YB ako skladali.

Srejbi

srejbi 9

6.8.2018 23:37

Co Xiaomi nedělá?

RSS (komentáře k článku)