Elektrické koloběžky už nefrčí: Xiaomi představilo elektrickou motokáru

xiaomi ninebot go kart elektricka motokara

Xiaomi je známé také svými chytrými elektrickými koloběžkami a hoverboardy. Druhé jmenované produkty spadají pod značku Ninebot a právě v ní se objevil nový produkt s názvem Ninebot Go-kart kit. Jde o elektrickou motokáru, kterou můžou používat děti i dospělí.

Elektrickou motokáru Xiaomi postavíte z hoverboardu

Ninebot motokára nepoužívá vlastní pohonnou jednotku, Xiaomi vzalo v podstatě celý hoverboard (segway) Ninebot, oddělalo z něj uchycení na nohy a nahradilo jej sedačkou, volantem a samozřejmě dalším párem kol. Z toho se odvíjí i samotná rychlost této motokáry, maximálně může jet 24 km/h, existují i režimy pro děti a začátečníky, kdy pojede motokára pomaleji. Pokud dvakrát zmáčknete brzdu, aktivuje se zpátečka. Dokonce nechybí ani ruční brzda.

Motokáru si navíc můžete propojit s mobilní aplikací, která vám bude ukazovat rychlost, dojezd a případné problémy. Určen je pro osoby s výškou 130 až 190 centimetrů a nosnost je 100 kilogramů. Samotný dojezd je až 15 kilometrů na jedno nabití. Samotná motokára je vyrobena kombinací kovu a plastu. Cena je v Číně hodně příznivá, prodává se už i u překupníků, ale zatím za hodně přestřelenou cenu.

xiaomi predstavilo elektrickou motokaru

Nejprve začneme v Číně, kde prodává samotná kostra motokáry bez hoverboardu Ninebot za 2 999 juanů, to v přepočtu s DPH cca 11 800 Kč. Tohle balení je určeno pro majitele dřívějšího Ninebot hoverboardu. Pak ale existuje kompletní sada včetně motoru, za kterou v Číně zaplatí 4 998 juanů, to je v přepočtu s DPH cca 19 600 Kč. Novinka už se dokonce objevila i na známém eshopu Gearbest, kde se dá Ninebot GOkart Kit koupit za 1 713 dolarů, a to ve verzi bez motoru, což je cca 38 tisíc Kč. To je hodně nesmyslná částka, za kterou už se dá koupit i klasická motokára. Dá se ale očekávat, že postupně půjde cena dolů.

Jak se vám líbí motokára od Xiaomi? Který netradiční produkt byste od této společnosti ještě rádi viděli?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)