Xiaomi představilo duální nabíječku s 30W rychlonabíjením. Potěší nízkou cenou

xiaomi ma dualni nabijecku pro rychlonabijeni

Rychlost nabíjení telefonů se neustále zvyšuje. Výrobci tak musí reagovat i rychlejšími nabíječkami. Nyní Xiaomi představilo zajímavou duální nabíječku s 30W nabíjením přes USB-C, využívat ale můžete i klasické USB. Potěší i to, že Xiaomi udrželo hodně nízkou cenu. Nabíječka se prodává za 59 CNY, v přepočtu s DPH cca 242 Kč.

Duální nabíječka Xiaomi podporuje i technologii USB-PD

Nabíječka má standardní velikost, nicméně na přední straně si můžete všimnout toho, že má dva konektory. Jednak klasický USB-A, pak ale také USB-C pro moderní telefony a jiná zařízení. Pokud využíváte nabíjení pouze přes USB-C, funguje až 30W nabíjení. Pokud pouze přes klasické USB, tak je výstupní výkon 27W. A pokud budete používat oba konektory zároveň, tak je maximální výkon 24W, který se rozdělí.

Dobrou zprávou je to, že se podporuje standard USB-PD (USB Power Delivery). Jedná se o univerzální standard, který prosazuje přímo organizace USB-IF a například i Google. Jedná se o rychlé nabíjení podporující výstupní nabíjení až 100W, potřeba je však USB-C/USB-C kabel. Nabíječka se může využívat i k nabíjení tabletů anebo menších notebooků s podporou USB-PD.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Používáte rychlé nabíječky, nebo dáváte přednost klasickým, pomalým nabíječkám?

Zdroj: gizchina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)