TOPlist

Xiaomi představilo extrémně levnou a lehkou powerbanku

lehká powerbanka xiaomi
  • Xiaomi představilo novou powerbanku
  • Vyniká hlavně svou lehkostí
  • V přepočtu vychází na pouhých 230 korun

Xiaomi na čínském trhu představilo novou powerbanku s názvem Xiaomi Power Bank 10000mAh 22,5W Lite. Ta nabízí vše, co byste od ní očekávali, ať už jde o několik portů či hromadu nabíjecíh protokolů. Měří pouze 15 milimetrů a váží 225 gramů, takže vám nebude v batohu extra překážet.

Powerbanka je vybavena třemi porty – dvěma USB typu A a jedním USB typu C, který podporuje protokoly rychlého nabíjení Power Delivery 3.0, Qualcomm Quick Charge 3.0, AFC, FCP, SCP, PE a SFCP. Maximální výkon pak činí 22,5 W přes USB-C a až 12 W přes USB-A. Powerbanku můžete nabíjet také skrz USB-C výkonem 22,5 W.

Xiaomi Power Bank 10000mAh 22,5W Lite dokáže nabíjet iPhony rychlostí až 20 W, takže třeba iPhone 13 dobijete za méně než dvě hodiny. Z Androidí konkurence čínská firma vytáhla své Xiaomi 13, které se dobije z 0 na 100 % za něco málo přes hodinku. Samozřejmostí je ochrana proti přepětí, přehřátí, zkratu a nízkému napětí. Stav baterie indikuje LED dioda. V tuto chvíli je novinka k dispozici pouze v Číně a to za cenu 79 CNY, což je asi 230 korun. V tuto chvíli není jasné, zda se podívá i do Evropy.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jakou powerbanku používáte vy?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)